• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kayseri Kocasinan’da pilav şenliği

Kayseri Kocasinan’da pilav şenliği

Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hasancı ve Höbek Mahallesi’ndeki ‘Pilav Şenliği Programı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Birlik, beraberlik ve dostluk görüntülerine sahne olan etkinlikte konuşan Başkan Çolakbayrakdar; “Her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımızın bize olan güveni, inancı ve sevgisine elimizden geldiğince gecemizi-gündüzümüze katarak layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Hasancı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bölge sakinlerin ilgi ve sevgisiyle karşılandı. Vatandaşlarla keyifli sohbetler eden Başkan Çolakbayrakdar, özellikle yaşlılar ve çocuklarla yakından ilgilendi. Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş ve AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan ile birlikte vatandaşlara pilav dağıtan Başkan Çolakbayrakdar, ilk defa düzenlenen şenlikte vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti; “Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Hasancı Mahallemizde ilk defa düzenlenen pilav şenliğinde beraberiz. Kocasinan’ımızın 48 kırsal mahalle olan köylerimizde bu tur etkinlikler yapılıyor. Gerek şehrimizden gerekse yurt dışında yaşayan hemşehrilerimiz, doğduğu topraklara gelip, özlem gideriyorlar. Bundan sonrada inşallah birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmak nasip olsun. Kocasinan’ımızın her bir mahallesinin farklı özellikleri var. Her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımızın bize olan güveni, inancı ve sevgisine elimizden geldiğince gecemizi-gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Rabbim, bu güzellikler içerisinde bir arada olmayı her zaman nasip eylesin”.

Hasancı Mahallesi’nin ardından Höbek Mahallesi’ni ziyaret edip, buradaki pilav şenliğinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar; “Höbekli Hemşehrilerimizle böyle güzellikler içerisinde nice nice bir arada olmak nasip olsun. İlçemizin her bir mahallesi ayrı güzel ve önemlidir. Kendine özgü farklı özelliklere ve güzelliklere sahip olan Kocasinan’ımızın her bir mahallesinde, böyle güzellikler içerisinde bir arada olmayı Rabbim, nasip eylesin. Şehir dışından hatta yurt dışından buraya gelip, sıla-i rahim yapan vatandaşlarımız, vatana hasretlerini gidermek için buradalar. Bizler de hemşerilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve keyfini yaşıyoruz. Bu vatan topraklarında Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesi altında bu ve buna benzer etkinliklerde bulunmak oldukça önemlidir. Huzurumuz daim olsun. Bundan dolayı etkinliği yaşatan ve emek sarf eden hemşehrilerime teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Programın sonunda vatandaşlara kavurma eşliğinde bulgur pilavı ikram edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar

Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar

Mayıs 21, 2024, Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar için yorumlar kapalı
AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

Mayıs 21, 2024, AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Feci Kaza

Afyonkarahisar’da Feci Kaza

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Feci Kaza için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı

Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı

Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı için yorumlar kapalı