• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zeybek cuma namazı çıkışında soruları cevapladı!

Zeybek cuma namazı çıkışında soruları cevapladı!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Mısri Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından Cuma namazı çıkışı gerektiğince sıcak karşılanan Başkanımız, Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelinen son ilerlemeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Murat Öner’inde katıldığı ziyarette vatandaşlarımız da söz alarak Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e sorular yöneltti. Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm Dayanışma Derneği Başkanı Serhat Tugan’ında yer aldığı sohbet toplantısında konuşan Zeybek Başkan’ın açıklamalarını başlıklar halinda bulabilirsiniz….

25 Şubat’ta yapılacak ihale, 25 Mart’a ertelenmişti. Projenin netleşmesi, kafalardaki soru işaretlerinin kalkması amacıyla ihaleyi 25 Nisan tarihinde yapalım dediler, girişimlerimizle bu tarihi 25 Mayıs’a öteledik…

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Mayıs ayında Afyon’a gelecek. Detaylar ilk ağızdan dinlenecek, kafanıza takılan her türlü soruyu kendine iletebileceksiniz.

Kendisinden vatandaşımızın isteğini karşılayan bir proje hazırlanmasını talep ettik, vatandaşlarımızın istediği gibi bir proje olmayacaksa bu işten vazgeçelim dedim. Sayın Bakanımız da bunun üstüne ‘yeni bir proje hazırlayalım, Afyonkarahisar’ı ziyaret edelim hemşerilerimize detayları bire bir anlatalım, eğer olmazsa ise projeyi kaldırırız’ dedi.

Bende bu mahalle de büyüdüm, olur ya da olmaz, ilk günden bu güne kadar ifade ettiğim gibi son haddine kadar sizin hakkınızı savunmaya devam edeceğim.

En son yaptığımız görüşmede yeni bir proje hazırlanıyor. 200’e yakın 2+1, 200’e yakın 3+1, 75 ila 100 arası 1+1 ofis daire, 100’ün üstünde de dükkân- işyeri.

Rayiç bedeller aşağı yukarıya belirlendi. En düşük rayiç bedel 870 lira ile 3 bin 750 lira arasında değişirken, bu rakamlar, ana caddelerde şerefiye bedeli olarak iki katına kadar çıkıyor.

Burada oturan hemşehrilerimiz haricinde kimseye daire verilmeyecek. Biz Belediye olarak yalnızca bu işin sekretaryasını yapıyor, sizlere aracılık hizmeti veriyoruz.

Örnek verecek olursak 2+1 yeni bir daire, varsayalım 250 bin lira… Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Benim de vatandaşlarıma hediyem olacak, TOKİ’ye maliyetten yüzde 30 indirim yapacaksınız diyor. Biz bunu yaptığımız görüşmeler sonucunda Sayın Bakanımızdan aldığımız 10 puanla yüzde 40’a çıkarttık. Geriye 150 bin lira kaldı. Müştemilatlar beraber eski evin sayısal değeri varsayalım 100 bin lira ise bunun kalan miktarı olan 50 bin lirayı 18 sene sıfır faizle borçlanarak ödemeniz öngörülüyor. Burada mülk sahiplerine anlaşmayı sağladığı andan itibaren inşaatın bitimine kadar 1000 lira kira yardımında bulunulacak.

Ben sizin yanınızdayım. Şubat’ta ihale edilmiş olsaydı kapılara etiketler yapıştırılmıştı, evler boşaltılacaktı. Karda kışta hiçbir hemşehrimizin sokakta bırakılmasına, mağdur olmasına müsaade etmeyip, ihaleyi Mart ayına öteletmiştik.

Sayın Cumhurbaşkanımız’ da Çevre Şehircilik Bakanımızın da söylediği şu: “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek yeni bir proje oluşturulacak”

Projenin taslağı çıktığı vakit yine bakanımızı ziyaret edeceğiz. Hiç kimsenin malını zorla alma gibi bir hal söz hususu değil. Sizin rızanız olmadığı prosese burada bir şey yapılmayacak.

Bakan Bey Afyonkarahisar’a gelir, detayları sizlere anlatır, gerek görülürse anket yaptırırız. Bazı kişiler ahkâm kesiyor. Sağdan soldan gelen verilere muhakkak itibar etmeyin. En son gelinen nokta budur…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Şubat 27, 2024, Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu için yorumlar kapalı
Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Şubat 27, 2024, Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor! için yorumlar kapalı
Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı için yorumlar kapalı
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı