reklam"
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun “Gazeteciler ve Basın Bayramı” mesajı – GÜNDEM

Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun “Gazeteciler ve Basın Bayramı” mesajı – GÜNDEM

[ad_1]

23 Temmuz 2020 – 11:32 – Güncelleme: 23 Temmuz 2020 – 11:37

Basın, Demokrasimizin Ayrılmaz Bir Parçasıdır…

Özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde vazifesini yapan bütün gazetecilerimizin “Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı” gönülden tebrik ediyorum.

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği bakımından çok önemlidir.

Gelişmiş ve ileri demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir.

Basın Mensuplarımızın Her Daim Yanındayız…

Hükümetimiz döneminde hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açmış, böylece daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.
Medyanın bağımsızlığını sağlaması için, hukuki düzenlemeler kadar,basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır.

Basınımızın, meslek ilke ve prensiplerini milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme vazifesini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.
Basın emekçilerinin Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik ediyor,görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor,bu vesileyle bütün basın çalışanlarına üstün muvaffakiyetler diliyorum.
                                                                                                                                                                                           Prof. Dr. Veysel EROĞLU
 

[ad_2]

Afyon Kent Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM