• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında İl Başkanı Hüseyin Menteş’e Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz ve Belediye Meclis Üyesi Bülent Eser eşlik ettiler. 

Menteş Konuşmasında; Değerli basın mensupları kıymetli hemşerilerim, gündemi değerlendirmek adına bir araya geldiğimiz toplantımıza hoş geldiniz. 

31 Mart seçimleri akabinde halkımızın takdiri ile göreve gelen CHP’li Burcu Köksal CHP’nin klasik, keyfiyetçi anlayış ve uygulamalarla görevine başlamış ve ilk işi vaatleri değil evlerine bir lokma ekmek götüren belediye personellerini topyekûn suçlamak suretiyle herkesi zan altında bırakmış ve kendince bir kılıf hazırlayarak Afyonkarahisar’a hizmet eden tüm personelleri hedef tahtasına koymuştur.

CHP’li Burcu Köksal’ın bankamatik memuru olduğunu iddia ettiği personel var ise bunu ispatla mükelleftir. 

Bu yaklaşımlar belediye personeline adeta savaş açıldığını ve belediye personelinin, belediye başkanı tarafından çirkin bir saldırı altında olduğunun ispatıdır. 

Bir insanın belediye başkanı olması herkese iftira, hakaret ve çirkin bir saldırıda bulunabileceğini anlamını taşımamaktadır. 

CHP’li Burcu Köksal iddialarında eğer samimi ise şu soruya cevap vermek zorundadır; eğer kişi bankamatik personeli ise çıkışını vermek yerine neden yerini değiştiriyorsunuz? 

Değerli hemşerilerim klasik CHP’nin Belediye Başkanı Burcu Köksal iki haftada fabrika ayarlarına dönmüş, CHP zihniyeti olarak hizmete değil hizmet kılıfıyla şımarıklığa talip olduklarını bir kez daha sergilemiştir. 

Verdikleri anne sözünü unutan ilk işimiz sürgüne gönderilenleri geri getirmek diyenlerin ilk işi, çalışanları sürgüne göndermek ve mobbingle işten çıkarmanın kılıfını hazırlamak olmuştur. 

Sürekli olarak dillerine liyakat lafını dolayanların, yıllarca çalıştıkları işlerinden mühendis olanları bir günde park bahçelere beden işçisi olarak sürgüne göndermesi iki yüzlülüklerini göstermektedir.

Sayın Burcu Köksal’ın bir an önce bu yanlıştan dönmesini bekliyoruz. Zulümle abad olunmaz düsturuna inanan bizler asla çalışanlarımızı yalnız bırakmayacak her zaman hukuki ve Siyasi anlamda destekçisi olacağız.

Sürekli olarak liyakati dilinden düşürmeyenler kendi beldesinde halkın takdirini kazanamamış ve seçilememiş birini henüz ön lisans mezunu olan bir kişiyi Afyonkarahisar Belediye Başkan yardımcılığı görevlerine getirilmesi de sürekli gündemde tuttuğunuz liyakatin hangi kısmıdır? CHP’de liyakat anlayışı CHP’li olmak zorunluluğuna tabi olmaktan başka bir şey değildir. 

Eğer CHP’liyseniz eğitim seviyeniz, ehliyet ve tecrübe konusu hiçbir anlam ifade etmemekte CHP parti üyeliğinizle liyakat sahibi olabilmektesiniz. 

Değiştirilen ve görevinden alınan idareci ve personelin ılımlı ve mütedeyyin kesimden olması da bu insanların bu kesime bakışının ne derece öfke dolu olduğunu bir kez daha göstermektedir.

Afyonkarahisar belediyesi genel bütçesi yaklaşık olarak tahmini 3 milyar olmakla birlikte bu rakam yönetim becerisinin kaynak üretimi ile 4 milyar liraya çıkabilecektir. 

Gelir bütçesine karşılık borcun da oranı yüzde 15’tir. Bu, meclis kararı ile de karara bağlanmış bir karardır. Kendilerine bu noktada tavsiyemiz, meclis kararlarını okuması ve sözde liyakatli ekibinin yanlış yönlendirmelerinin önüne geçmesi yönünde olacaktır. 

Sadece son hafta iptal edilen arsa satışlarının etik bulunmaması için iptal edilen satışlar, borcun tamamını kapatmaya yetecek orandadır. 

Afyon belediyesinin sadece bir ilçe belediyesi kadar borcu vardır, bunu da gerekçe göstermek, 5 yıl sürecek beceriksizliğin, projesizliğin ve bir çivi çakmamanın yolunu açmak demektir” ifadelerine yer verdi. 

#CHP #LiyakatAnlayışı #Afyonkarahisar #BelediyeBaşkanı #AKParti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Afyonkarahisar’da 24 Mahallede 6 Saatlik Su Kesintisi Yaşanacak!

Afyonkarahisar’da 24 Mahallede 6 Saatlik Su Kesintisi Yaşanacak!

Mayıs 22, 2024, Afyonkarahisar’da 24 Mahallede 6 Saatlik Su Kesintisi Yaşanacak! için yorumlar kapalı
OLGUN: SAYIN VEKİLLER BU İŞLERE KARNIMIZ TOK

OLGUN: SAYIN VEKİLLER BU İŞLERE KARNIMIZ TOK

Mayıs 22, 2024, OLGUN: SAYIN VEKİLLER BU İŞLERE KARNIMIZ TOK için yorumlar kapalı
Tasarruf Genelgesi ve Memurların Beklentileri: Türkiye Kamu-Sen’den Açıklama

Tasarruf Genelgesi ve Memurların Beklentileri: Türkiye Kamu-Sen’den Açıklama

Mayıs 22, 2024, Tasarruf Genelgesi ve Memurların Beklentileri: Türkiye Kamu-Sen’den Açıklama için yorumlar kapalı
Belediye Başkanı Burcu Köksal: Gece Gündüz Demeden Çalışacağız

Belediye Başkanı Burcu Köksal: Gece Gündüz Demeden Çalışacağız

Mayıs 22, 2024, Belediye Başkanı Burcu Köksal: Gece Gündüz Demeden Çalışacağız için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Operasyon: Aranan Şahıs Yakalandı

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Operasyon: Aranan Şahıs Yakalandı

Mayıs 22, 2024, Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Operasyon: Aranan Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı