reklam"
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar 15 Temmuz ‘a Hazır.. – GÜNDEM

Afyonkarahisar 15 Temmuz ‘a Hazır.. – GÜNDEM

[ad_1]

Hain Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, tüm Türkiye’de olduğu gibi meydanlara dökülen Afyonkarahisar’lı vatandaşlar , hain kalkışmanın yıldönümünde Afyon Zafer Meydanı’nda olacak.

15 TEMMUZ RUHU FOTOĞRAFLARLA ÖLÜMSÜZLEŞECEK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinin gündüz bölümü, saat 13:00’de Kocatepe Mezarlığında şehitlik ziyaretleri ile başlayacak.  Afyonkarahisar Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü’nün “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu fotoğraf sergisi düzenlenecek. Zafer Meydanı’nda saat 13:45’de açılacak sergide 15 Temmuz ruhu fotoğraflarla ölümsüzleşecek.

CUMHURBAŞKANIMIZIN KONUŞMASI CANLI YAYINLANACAK

Darbe girişiminde büyük kahramanlık örneği gösteren 251 şehidimizin rahmetle anılacağı 15 Temmuz Çarşamba gecesi ise çeşitli programlar düzenlenecek. Zafer Meydanı’nda saat 20:00’de Mehter Takımının Gösterileriyle başlayacak gece, Kur’an- Kerim Tilavetinin okunmasıyla devam edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından gecede 15 Temmuz ile alakalı müzik, video, belgesel gösterileri yapılacak.

DARBELERİ SUSTURAN SALÂLAR OKUNACAK

Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması sinevizyon  canlı olarak aktarılacak. Protokol konuşmalarıyla devam edecek programda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 15 Temmuz konulu video gösterisi sunulacak. Kanlı darbe girişiminin yıldönümünde darbeleri susturan salâlar saat 00:13’den itibaren Belediyemiz hoparlörleri ve tüm camilerden okunacak.

LOJİSTİK DESTEK BELEDİYEDEN

Zafer Meydanı’nda düzenlenecek organizasyonda tüm lojistik destek Belediye tarafından karşılanacak.  Dev ekranların kurulacağı organizasyonda ses, ışık sahne düzeni, çadır, sandalyeya kadar her şey düşünüldü.

“KARDEŞLİK BİLİNCİMİZ YENİDEN CANLANDI”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, demokrasi vurgusu yaparak hain kalkışmanın, ‘Türk halkının, farklı görüşlerine rağmen, ülkesi için düşmanlarına karşı kahramanca bir araya gelebileceğini bütün dünya’ya gösterdiğini ifade etti. Başkan Zeybek, ”  15 Temmuz 2016 gecesi karanlık ve lanetli bir geceydi. 15 Temmuz; hain ellerin harekete geçtiği, ülkemizin işgal edilmek istendiği ve demokrasi ile gelen yönetimin alçakça azlinin düşünüldüğü bir tarihtir.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza meydanlara inin çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle beraber canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir. Bu gece vatandaşlarımızın gösterdiği kahramanlık bütün dünya’ya örnek olmuştur. Ayrıca, kahramanlık genlerini bünyesinde her zaman muhafaza eden milletimiz, günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini bütün dünya’ya bir kez daha haykırmıştır. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.” dedi.

[ad_2]

Afyon Kent Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM