• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“1 Mayıs’ı siyasi malzeme yapanlar neden bir çalışma yapmadı”

“1 Mayıs’ı siyasi malzeme yapanlar neden bir çalışma yapmadı”

“1 Mayıs’ı siyasi malzeme edenler işçi kıyımına başladı”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sezen, AK Parti hükümetlerinin işçi ve emekçilere büyük önem verdiğini, 1 Mayıs’ı meydanlarda popülist bir malzeme haline getirenlerin de işçi kıyımı yaptıklarını söyledi.  Sezen, 1 Mayıs’ın da 2009 yılında AK Parti hükümetlerince ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak ilan edildiğini hatırlattı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen bir basın açıklaması yaptı. Sezen, “Ülkemizin büyümesi ve istikrar içinde gelişmesi için gece gündüz demeden çalışan ve gayret sarfeden işçi kardeşlerimiz, ülkemiz için hükümetimizce belirlenen hedeflere ulaşılması için önemli bir yere sahiptir. Çalışan işçi kardeşlerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve haklarına sahip çıkılması devletimizin gündeminde önemli bir yer tutmaktadır” dedi.

“1 Mayıs’ı siyasi malzeme yapanlar neden bir çalışma yapmadı”

“2009 yılında uygulanmaya başlayan 5892 sayılı yasayla ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak ilan edilen 1 Mayıs’ın, işçilerin Türkiye ekonomisine ve gelişimine verdikleri katkıyı her daim hatırlanması ve AK Parti hükümetlerinin işçilere verdiği önemi vurgulamak açısından önemli bir kazanımdır” diyen Sezen sözlerine şöyle devam etti: “İşçi ve emekçinin yanında olduğunu iddia ederek sürekli bir popülist yaklaşım ile gündeme gelenlerin şu günlerde işçi kıyımına başlaması da manidardır. Yine aynı kesimin yıllarca benzer politikayı güdüp 1 Mayıs hakkında bir çalışma yapmaması ve bu çalışmanın da AK Parti’ye nasip olması, şecaat arz ederken sirkatin söylemekten başka bir şey değildir. Aynı çevrelerin eline güç ve imkan geçmesi ile birlikte masum işçilerimize, emekçilerimize nasıl bir gözle baktıkları işçi kıyımı ile ortaya çıkmıştır.”

“Sigorta ayrıcalık değil zorunluluk oldu”

Sezen, “Şehrimizde 2002 yılında sigortalılık oranı, çalışan nüfusun neredeyse yarısından bile azdı. Yine 2002’den önce sigortalılık durumu ayrıcalıklı bir durum idi. AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte sigortalılık durumu ayrıcalıktan çıkmış, bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu da işçi ve emekçilerimize verdiğimiz önemin, değerin göstergesi olmuştur. Yıllarca iktidarda kalıp, işçi ve emekçiyi sömürerek popülist söylemlerle durumlarını sadece 1 Mayıs’ta meydanlarda siyasal bir malzeme haline getirenlerin, aynı işçi ve emekçilerin şartları konusunda kılını dahi kıpırdatmamaları samimiyetsizliklerinin tablosudur. Bu vesileyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün, provokasyonlardan uzak, şenlik havasında geçmesini, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diler, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlarım” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Şubat 27, 2024, Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı için yorumlar kapalı
Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde

Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde

Şubat 27, 2024, Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde için yorumlar kapalı
Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’

Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’

Şubat 27, 2024, Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’ için yorumlar kapalı
Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı

Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı için yorumlar kapalı
Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz

Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz

Şubat 27, 2024, Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz için yorumlar kapalı