• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vatandaşın yaşadığı mağduriyetler saymakla bitmiyor

Vatandaşın yaşadığı mağduriyetler saymakla bitmiyor

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, AKP’nin esnafı da vatandaşı da perişan hale getirdiğini söyleyerek, “Çiftçilerimiz tarım ve hayvancılıktan kopuyor. Emeklilerimiz temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiler. Vatandaşın yaşadığı mağduriyetler saymakla bitmiyor” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, CHP Milletvekili Adayları Fatih Aydın, Abidin Yağcı, Ali Arıkan, İbrahim Kadıoğlu, Anıl Halis Akar, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Dinar İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş, Saadet Partisi, DEVA Partisi Dinar İlçe Başkanları ve partililerle birlikte Dinar İlçesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi. 

ÇİFTÇİLERİMİZ TARIM VE HAYVANCILIKTAN KOPUYOR!

 

Vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi seliyle karşılaşan Milletvekili Köksal, Millet İttifakı iktidarında yapılacakları anlatarak, “AKP yüzünden esnafta vatandaşta perişan hale geldi. Esnaf, Bağ-Kur primimi ödeyemiyorum, dükkânımı kapatacağım diyor. İnsanlar ev kiralarını karşılayamıyoruz diyorlar. Vatandaşlar durumlarının her geçen gün daha da kötüye gideceği endişesiyle yaşıyorlar. Çiftçilerimiz tarım ve hayvancılıktan kopuyor, yem fiyatları yüzünden hayvancılık yapanlar hayvanlarını kesime gönderdiler. Çiftçi yem alamaz hale geldi. Tarlasına gübre atamıyor, traktörüne mazot alamıyor, bankaya tarım krediye olan borcunu ödeyemiyor. Bağ-Kur primini yatıramıyor. Kime dokunsanız bin ah işitiyorsunuz. Kurban geliyor emekli kurban kesemiyor. Torununa harçlık veremiyor. Herkesin çok farklı mağduriyetleri var. Saray hükümeti bun konuların konuşulmasını, gündeme gelmesini istemiyor.” şeklinde konuştu. 

MUHALİFLERE YARGI SOPA OLARAK KULLANILIYOR

 

AKP’nin yanlış yönetimi sonucu ekonomi de âdete çöküş yaşandığını kaydeden Köksal, “Cumhur İttifakı toplumun tüm kesimlerini perişan etti. Millet İttifakı’nda her şey açık ve net. Bizde her şey şeffaf, kapalı kapılar ardında pazarlık yok. 6 tane lider bir araya geldi. Ortak mutabakat metni aylarca konuşuldu. 2300 maddede 6 parti uzlaştı. Halkın iktidarında yapacaklarımızla mağduriyetleri çözeceğiz. AKP döneminde maalesef ülkemizde çok büyük adaletsizlikler yaşanıyor. Tek adam rejiminde insanlar yargıyı enselerinde bir sopa olarak görüyor. Muhaliflere yargı sopa olarak kullanıyor. Üzülerek söylüyorum yargı siyasallaştırıldı.” ifadelerini kullandı. 

AKP’LİLER YALAN ALGIYLA GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

 

Milletvekili Burcu Köksal daha sonra CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Sülün Belde Başkanı Ömer Arslan ve partililerle birlikte Sülün Beldesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyerek, Millet İttifakı döneminde bu sorunların nasıl çözüleceğini anlatan Köksal, “AKP yalan algı ile gündem oluşturmaya çalışıyor. Biz artık AKP’lilerin oluşturmaya çalıştığı yalan algıları dikkate almıyoruz. Biz vatandaşlarımıza yapacaklarımızı anlatıyoruz. 14 Mayıs’tan sonra ekonomiyi nasıl çözeceğiz, işçiye, memura, esnafa, emekliye, öğrenciye ne vereceğiz? İnsanları mutlu nasıl yaşatırız? Herkes alın terinin karşılığını nasıl alır? Yoksullukla nasıl mücadele ederiz? Gençlerimize nasıl istihdam olanı oluştururuz. Biz bunlara bakıyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Şubat 27, 2024, Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı için yorumlar kapalı
Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde

Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde

Şubat 27, 2024, Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde için yorumlar kapalı
Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’

Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’

Şubat 27, 2024, Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’ için yorumlar kapalı
Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı

Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı için yorumlar kapalı
Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz

Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz

Şubat 27, 2024, Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz için yorumlar kapalı