• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tatilcilere ‘erken rezervasyon’ tavsiyesi

Tatilcilere ‘erken rezervasyon’ tavsiyesi

Türkiye’deki yüksek enflasyonun geçim sıkıntısı yarattığına dikkat çeken Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, tatil yapmak isteyen vatandaşlara erken rezervasyon tavsiyesinde bulundu.

İZMİR (İGFA) – Tatilde planlamanın önemine değinen  Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, Avrupalıların erken rezervasyonlarını  aylar öncesinden yaparak  çok uygun rakamlarla ailesiyle tatillerini yaptıklarına dikkati çekti.

Programlamanın önemine vurgu yapan Tercan, “Örneğin çocukları okula gitmeyen ailelere Eylül ve Ekim aylarında tatile çıkmalarını öneriyorum. Türkiye pek çok turizm değerine sahip. Sadece denizi güneşi ile değil,  termalleri, doğası, tarihi değerleri ve inanç turizmi imkanlarıyla yılın 12 ayı tatil imkanı sağlayan cennet gibi bir ülke. Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımız doğru planlama ile kendilerine fırsatlar yaratabilir” dedi.

Yerli turisti hedefleyen pek çok işletmenin arzu ettiği noktaya gelemediğini ifade eden Tercan, “Bu dönem çok farklı. Hem dünyada hem ülkemizde enerji fiyatlarını tetiklediği artdışlar, yüksek enflasyon aileleirn turizm harcamalarını sekteye uğratdıyor.  Almanya, Fransa, İspanya gibi ülkelerde de son 37 yılın en yüksek enflasyon oranları var. Dolayısıyla otellerin girdi ve işçilik maliyetleri de arttı. Bunun da tüketiciye yansıması doğal. Ancak tatil de bir ihtiyaçtır. Vatandaşlarımız gelirleri imkanında planlı tatil programları ile tatil haklarını kullanabilirler’ diye konuştu.

KUŞADASI İLE İŞBİRLİĞİ

6 yıl aranın ardından kruvaziyer turizmin başlamasını da değerlendiren Bülent Tercan, İzmir limanına gemi gelmesi için çalıştık ve geldi de. Şimdi Ege’nin ana limanı olan Kuşadası ile ortak çalışmalar yapmanın zamanı geldiğini belirtti. Bu konuda İzmir Ticaret Odası yönetimine de önemli görevler düştüğünü söyleyen Tercan, “İzmir-kuşadası rekabeti yerine ortak işbirliği ile kruvaziyer turizmini geliştirmeliyiz. Bize gelip geçen günlük değil, konaklayan turist fayda sağlar. Konaklayan, turizm merkezlerini gezen, döviz harcayan ve topluma faydası dokunan turistler getirmeye odaklanmalıyız. Bu hedefe ulaşmanın en etkin yolu da, sahip olduğumuz inanç ve kültür turizm olanaklarını kullanmak, bu değerlerimizi dünyaya etkin tanıtmak ve pazarlamaktır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
AFYONKARAHİSAR’DA 19 MAYIS KAPSAMINDA NEFES KESEN PROGRAM

AFYONKARAHİSAR’DA 19 MAYIS KAPSAMINDA NEFES KESEN PROGRAM

Mayıs 20, 2024, AFYONKARAHİSAR’DA 19 MAYIS KAPSAMINDA NEFES KESEN PROGRAM için yorumlar kapalı
DÜNYA İKİNCİSİ BAŞARISINI AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN ETTİ

DÜNYA İKİNCİSİ BAŞARISINI AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN ETTİ

Mayıs 20, 2024, DÜNYA İKİNCİSİ BAŞARISINI AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN ETTİ için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Operasyon

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Operasyon

Mayıs 20, 2024, Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Operasyon için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar Emniyeti’nden Hırsızlık Operasyonu

Afyonkarahisar Emniyeti’nden Hırsızlık Operasyonu

Mayıs 20, 2024, Afyonkarahisar Emniyeti’nden Hırsızlık Operasyonu için yorumlar kapalı
Şehit Gazi-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliğinden İlk Adım

Şehit Gazi-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliğinden İlk Adım

Mayıs 20, 2024, Şehit Gazi-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliğinden İlk Adım için yorumlar kapalı