• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sütdonduran Kampı’nda heyecan zirvede

Sütdonduran Kampı’nda heyecan zirvede

Kayseri’ye bağlı Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 28’ncisi gerçekleştirilen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Zirve Tırmanışı başarıyla gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından organize edilen ve bu yıl 28’ncisi düzenlenen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Zirve Tırmanışı, Türkiye’nin değişik illerinden katılan dağcı ve doğa tutkunu sporcular ile 2700 metre rakımlı Sütdonduran Yaylası’nda yapıldı. Etkinliğe AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, AK Parti Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç, meclis üyeleri ve sporcular katıldı.  

Programın açılışında konuşan Hacılar Belediye Başkanı ve HADAK Başkanı Av. Bilal Özdoğan, kampın Erciyes’in ve Hacılar’ın tanıtımında büyük etken olduğunu belirterek şöyle konuştu; “28 yıldır yapılan faaliyete güzellikler katmak adına HADAK sporcularımız her yıl faaliyetten önce 1 hafta kampa alınarak dağcılıkla ilgili bilgi sahibi oluyor. Burada her türlü faaliyet bulunmakta. Sporcularımız gerek dağcılık gerekse doğa şartlarına uyum sağlama fırsatı buluyor. Etkinliğimizde bu yıl şehir içi ve dışından 60 sporcumuz bulunuyor. Yine zirve tırmanışımıza 30 sporcumuzla katılım sağlanacak. Yapılan etkinlikle gerek Erciyemizin gerekse Hacılarımızı dünya çapında tanıtma fırsatı buluyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’de üniversite yıllarında Erciyes Kapı’dan zirve tırmanışı yaptığını belirterek, özellikle kış dağcılığına ilgisi olduğunu belirtti. Karayel kamp etkinliklerinin oldukça güzel geçtiğini söyleyerek iklim şartları uygun oldukça dağcıları Erciyes’e kamp yapmaya davet etti. Karayel, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’a dağcılara konforlu bir kamp ortamı oluşturduğu için teşekkür ederek, sporculara başarılar diledi.

Erciyes Dağı’nın zirvesine çıkmak için Sütdonduran Yaylası’nda buluşan sporcular, 31 Temmuz sabahı saat 02.00’da başlayan tırmanışı saat 15.00’da zirve ile sonlandırdı. Her yıl olduğu gibi bu yılda zirvede şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak dua edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Düzağaç Belediye Başkanı, Geçmiş Dönem Borçları Dev Pankartla İlan Etti

Düzağaç Belediye Başkanı, Geçmiş Dönem Borçları Dev Pankartla İlan Etti

Nisan 17, 2024, Düzağaç Belediye Başkanı, Geçmiş Dönem Borçları Dev Pankartla İlan Etti için yorumlar kapalı
Okul Sporları Küçükler Bocce Müsabakaları Tamamlandı

Okul Sporları Küçükler Bocce Müsabakaları Tamamlandı

Nisan 17, 2024, Okul Sporları Küçükler Bocce Müsabakaları Tamamlandı için yorumlar kapalı
Türk Şair ve Yazar Osman Attila, Vefatının 46. Yılında Anıldı

Türk Şair ve Yazar Osman Attila, Vefatının 46. Yılında Anıldı

Nisan 17, 2024, Türk Şair ve Yazar Osman Attila, Vefatının 46. Yılında Anıldı için yorumlar kapalı
MARBLE FUARININ GÖZDESİ AFYONKARAHİSAR OLDU

MARBLE FUARININ GÖZDESİ AFYONKARAHİSAR OLDU

Nisan 17, 2024, MARBLE FUARININ GÖZDESİ AFYONKARAHİSAR OLDU için yorumlar kapalı
Zafer Müzesi’nin Restorasyonu İçin Önemli Adım

Zafer Müzesi’nin Restorasyonu İçin Önemli Adım

Nisan 17, 2024, Zafer Müzesi’nin Restorasyonu İçin Önemli Adım için yorumlar kapalı