• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sinanpaşa İlçesinde anma programı düzenlendi – GÜNDEM

Sinanpaşa İlçesinde anma programı düzenlendi – GÜNDEM

[ad_1]

HAİN DARBECİLERİN PLANLARI BOZGUNA UĞRADI

15 Temmuz darbe girişimi karşısında aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferimizin 4. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Sinanpaşa İlçesinde anma programı düzenlendi.

Sinanpaşa Akpınar Parkında düzenlenen program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak izlenildi. Ardından Kur’anı Kerim tilaveti ve dua okunması devam etti. Programda konuşan Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet gazilere acil şifalar diledi.

Demokrasi destanı yazıldı
Başkan Karaman, 15 Temmuz tarihinin en büyük demokrasi derslerinden birisi olduğunu söyleyerek, “Bu dersten gün geçtikçe öğrenecek ve öğretecek çok şeyimiz vardır. 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmadık, unutturmayacağız. FETÖ Terör Örgütü mensubu vatan hainlerini 15 Temmuz günü anayasal düzenimize karşı başlattığı bu darbe girişimi Türk Milletinin gücü cesareti ve demokrasiye olan bağlılığı karşısında aziz kalmıştır. Milletimiz o gece bir demokrasi destanı yazmıştır. Ülkemiz şanlı kudretinin bir örneğini daha göstermiş ülkemiz üzerine hain planlar kuranların planları bozguna uğratmıştır.

Kanlı darbe girişimi başarısızlığa uğratıldı
Sinanpaşa Kaymakamı Kübra Demirer, “15 Temmuz 2016’da ordumuzun şanlı üniformasına saklanan FETÖ/PDY vatan hainleri vatandaşın silahını vatandaşa doğrultarak seçilmiş hükümete ve anayasal düzene karşı ayaklanmış tanklar ve uçaklarla halkın iradesini temsil ettiği meclisi bombalamış seçilmiş hükümete ve anayasal düzene karşı kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. 15 Temmuzda gerçekleştirilmeye çalışılan bu hain darbe girişimini aziz milletimiz sokakları ve meydanları boş bırakmayarak tankların altına yatıp ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır” dedi.

Milli birlik ve beraberliğe sahip çıkıldı
“Cesareti ile kararlı dik duruşu ile milletimiz milli birlik ve beraberliğe sahip çıkarak tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Savaşında olduğu gibi tek yürek olmuştur” diyen Kaymakam Kübra Demirer sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere ise acil şifalar diliyorum” dedi.  Konuşmaların ardından Slayt ve sinevizyon gösterimi ve Sinanpaşa İlçe Müftülüğü tarafından bütün camilerde sala okunması ile program sona erdi.

[ad_2]

Afyon Kent Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı