• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sezen ; Bakanımız teşkilatımızı her daim baş üzerinde tutmuştur – SİYASET

Sezen ; Bakanımız teşkilatımızı her daim baş üzerinde tutmuştur – SİYASET

[ad_1]

AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İGM Başkanı Burhanettin Çoban ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Eroğlu, “İl Başkanımız ilimize yapılacak yatırımlara büyük siyasi destek oluyor” derken, İl Başkanı Sezen de “Bakanımız teşkilatımızı her daim baş üzerinde tutmuştur” ifadelerine yer verdi. 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven ile yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ın da katılımıyla Şuhut Kaymakamlığını ziyaret etti. Burada Kaymakam Nurullah Kaya ile görüşen heyet daha sonra Şuhut İlçe Teşkilatı ile Kubbe altında bir araya geldi. Buradan da Şuhut Keşkek evinin inşaatını, daha sonra da geride bıraktığımız günlerde kızı vefat eden Nadir Özsoy’a taziye ziyaretinde bulundular. Sezen ve yanı sıraki heyet son olarak Şuhut evi olarak restore edilmesi planlanan evi ziyaret ettiler.
Şuhut ilçesindeki ziyaretlerin ardından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilimize atanan Vali Gökmen Çiçek’i ve İl Müftülüğü görevine atanan Sinan Kazancı’yı ziyaret eden heyet hayırlı olsun dileklerinde bulundular. 

Gündeme ilişkin konuları görüştüler
 
AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban son olarak İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret ettiler. Ziyarette gündeme ilişkin konular görüşüldü. 

“Mikrofon şovmenliğine gerek yok”

Programda konuşan AK Parti milletvekili  İbrahim Yurdunuseven, “Sağolsun Sayın Bakanımız Afyonkarahisar hiçbir zaman ihmal etmedi. Bir ayağı Afyonkarahisar’da bir ayağı Ankara’da oldu. Bu salgın döneminde şunu gördük, bu tabiatı çok vahşice kullanmışız. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde ‘İstanbul Boğazından baktığım zaman Uludağ görünürdü’ diyordu ama senelerdir göremiyorduk. Bu salgın sürecinde insanlar elini ayağını çekince İstanbul’dan Uludağ’ı gördüler. 
Bir gerçeği daha gördük ki başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi lider olmasaydı ve 18-19 senedir AK Parti tüm Türkiye’mizde özellikle sağlık yatırımlarını yapmasaydı bu salgın döneminde çok büyük risk altında daha büyük ölümler ile karşı karşıya kalabilirdik. Bundan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bugüne dek her çeşit alanda emeği geçen tüm Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, AK Parti teşkilatına çok teşekkür ediyoruz. Biz bir yandan salgınla mücadele ederken boş durmuyoruz ve hizmet etmeye devam etmekteyiz. Bazı mikrofon şovmenlerine cevap vermek istemiyoruz. Çünkü onlara verilecek cevapla vakit kaybetmek istemiyoruz. Bizim için vakit her şeyden önce geliyor. Biz biryandan salgından mücadele ediyoruz, öte yandan Sayın Bakanımızın çok büyük emekleri olduğu Ilısu Barajını, Yusufeli Barajını açıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde temel atma törenleri düzenliyoruz. Bunlar azımsanacak şeyler değil. Mikrofon şovmenliğine hiç gerek yok, icraatlar ortada yapılanlar ortada hizmetler ortada” dedi.

“Eğitim seviyesinin yükseltilmesi ile alakalı çalışma yapacağız”

Ziyarette bir konuşma yapan milletvekili Eroğlu, “Malum olduğu üzere diğer Valimiz yeni geldi. Kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Şehrimize yapılacak işleri müzakere ettik. İlimize atanan müftümüzü de ziyaret ettik. Kendisinin bir talebi oldu; Biliyorsunuz Özel İdarenin hemen arkasında büyük bir Müftülük Külliyesi için cami yapıldı. Müftülük binasının da oraya yapılmasını arzu ediyoruz. Bu konu da eski müftümüz Burhan İşleyen ile görüştük istişare ettik. Arzumuz buraya güzel bir müftülük binası yapmaktır. İnşallah önümüzdeki haftalarda eğitim ile alakalı, şehrimizde eğitim seviyesinin yükseltilmesi ile alakalı bir çalışma yapacağız. Ayrıca ben Çarşamba günü Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızı ziyaret ettim. Orada da taleplerimizi ilettik. Karayolları ve demiryolları ile alakalı taleplerimizi ilettik. Kendisi daha önce tanıdığımız çalışkan bir arkadaşımız. O da Afyonkarahisar’dan gelen her çeşit talebe destek vereceğini söyledi. Bütün yollar Afyonkarahisar’a çıkıyor diyorduk şimdi bütün demiryolları da Afyonkarahisar’a çıkacak” dedi. 

“Sağlık çalışanlarına gönülden teşekkür ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde salgın sürecinin çok iyi şekilde yönetildiğini kaydeden Eroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ben Türkiye’yi salgında dünyada en iyi biçimde idare edilen bir ülke olarak görüyorum. Vatandaşımızdan da talebimiz şudur; Bu işin şakası yok! Bütün vatandaşlarımız özellikle maske takacak. Ben şu an için mesaj verdiğim için çıkarmak durumunda kaldım. Biraz sonra takacağım. Ayrıca fiziki mesai de çok önemli. Mutlaka bir buçuk iki metre olması lazım. Bir de en önemlisi temizlik yani bilhassa ellerimizi temiz tutmak zorundayız. Afyonkarahisar’da şu anda Üniversite hastanemiz, İl Sağlık Müdürlüğü bütün sağlık teşkilatımız herkes çok iyi bir biçimde çalışıyor. Kendilerine şükran borçluyuz, gönülden teşekkür ediyoruz. İnşallah bu süreci en kolay şekilde atlatırız. Ancak bu bütünüyle hastanelerin sağlıkçılara bağlı değil. Vatandaşların da elinde olan bir şey var. Bu da temizlik. Üç prensip; Maske, mesafe ve temizlik.” 

“Döğer ’deki hadise uyarıları dikkate almamaktan kaynaklı”

Eroğlu açıklamasında, “Döğer ’de olan hadise de uyarıları dikkate almamaktan kaynaklı bir hadisedir. Orada bir odada toplanıyorlar. Farklı bir yerde de gizlice yasak olmasına karşın bir araya geliyorlar. Dolayısıyla orada pek çok vatandaşımız mağdur oldu. Ben dışarıdan gelen vatandaşların bu konu da hassasiyet göstermesi kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi. 

“İl Başkanımız Hüseyin Sezen çok çalışkan ve takdir ediyoruz”

Eroğlu son olarak “Afyonkarahisar için gece gündüz demeden çalışan milletvekilimiz İbrahim Bey’e ve Ali Bey’e teşekkür ediyorum. Birlikte kol kola çalışmaktayız. Yatırımlar konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Yatırımlar doludizgin devam ediyor. Diğer taraftan İl Başkanımız büyük siyasi destek oluyor. Kendisi çalışkan ve takdir ediyoruz. Teşkilatımızla uyumlu çalışıyor. Şu anda Afyon Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz çok iyi çalışıyor. Burada İl Genel Meclisi başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’ın çok deneyimli olduğunu ifade etmek isterim. Özellikle asfalt çalışmalarında son derece başarılı. Türkiye’de Özel İdaremiz sıcak asfalt konusunda büyük bir yol kat etti. Çay’da Emirdağ’da pek çok noktada sıcak asfalt çalışmalarımız tamamlandı” ifadelerini kullandı. 

“Bakanımız teşkilatımızı her daim baş üzerinde tutmuştur”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ise açıklamasında, “Sayın Bakanımız İSKİ Genel Müdürlüğü döneminden bugüne Sayın Cumhurbaşkanımızın yakın çalışma arkadaşı olması hasebiyle teşkilatı her daim baş üzerinde tutmuştur ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Kendisine teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Afyonkarahisar ile alakalı teşkilatımızla ilgili tüm kararlarımız da bizzat kendisi bizlerle istişare etmiştir. Bu güne kadar almış olduğumuz kararları hep beraber almışızdır. Zaten bereketli olan da budur. Bize emredilen de budur. İnşallah bundan sonra da Afyonkarahisar için Partimiz için istişareli bir biçimde gece gündüz demeden yorulmadan koşturmaya devam edeceğiz” dedi. 

“Yatırım yapmaya ve yatırımları takip etmeye devam edeceğiz”

“Biz Afyonkarahisar için aşkla koşuyoruz” diyen Sezen konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi; aşkla çalışan yorulmaz. Biz de inşallah hiç yorulmayacağız.  18-19 senedir Afyonkarahisar’a cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan inanılmaz hizmetler nasıl yapıldı ise yine bundan sonra Sayın Bakanımızın ve milletvekillerimizin öncülüğünde Afyonkarahisar için gece gündüz demeden yatırım yapmaya ve yatırımları takip etmeye devam edeceğiz. İnşallah bu pandemi süreci de Afyonkarahisar’dan ve ülkemizden bir an evvel def olur gider.” 

“Afyonkarahisar maske mecburiyeti olan illerden biri”

Sezen son olarak, “Ben Afyonkarahisarlı hemşerilerimizden rica ediyorum; Maske mesafe ve temizlik kuralına lütfen riayet edelim. Bu şehirde maske takma mecburiyeti vardır. Bunu bazı vatandaşlarımız bilmeyebilir ama Afyonkarahisar maske takılması gereken illerden birisi. Bununla ilgili herhangi bir cezai ve idari yaptırım da kalmamaları adına ben tüm halkımızdan evvela kendi aileleri, eşleri, çocukları ve yakınları için ve karşılarındaki insanlar için maskelerini takmalarını rica ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Ziyaret istişare ve değerlendirme toplantısının ardından sona erdi.

[ad_2]

Afyon Kent Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Şubat 27, 2024, Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu için yorumlar kapalı
Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Şubat 27, 2024, Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor! için yorumlar kapalı
Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı için yorumlar kapalı
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı