• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ömer Mazi’nin ilk kitabı 14 Şubat’ı çıkardı – EĞİTİM

Ömer Mazi’nin ilk kitabı 14 Şubat’ı çıkardı – EĞİTİM

[ad_1]

Gazeteci Ömer Mazi ilk kitabı 14 Şubat’ı Cinius yayınlarından çıkarak yakında tüm kitap satış noktalarında yerini alacak. Mazi 14 Şubat kitabı hakkında şunları söyledi, “Bu kitabın büyük bir bölümü zaten hazırdı. Sadece fırsat bulup yayınlatamıyorduk. Koronavirüs nedeniyle iptal edilen oyunlarımız ve evlere kapanmamız benim kitap yazmak için bulamadığım fırsatı sundu. 14 Şubat kitabını tamamlayarak bastırdık ve raflarda yerini almaya başladı” dedi.

14 Şubat adlı kitabın 4 bölümden oluştuğunu söyleyen Mazi, “Kitap adından da anlaşıldığı gibi 14 Şubat sevgililer gününün tarihsel doğuşunu anlatıyor. Sonrasında kendi hayatımda yaşadığım 14 Şubat gecesi ve asıl konu olan 14 Şubat’ta babam Musa Mazi’nin beyin kanseri olması ile başlıyor. Tam bir yıl süren tedavi süreci ve yine 14 Şubat tarihinde hayatını kaybetmesini anlatıyor. Kitabı okurken biraz üzüleceğiz, belki ağlayanlar olabilir, çünkü ben yazarken çok ağladım”

Ömer Mazi,  “Bu kitap aslında sadece babamla bizim aramızda yaşanan bir olay değil. Bu kitap aslında her kanser hastası ve yakınının başından geçenleri anlatıyor. Burada okuyacağınız şey bizim hikayemiz değil, sizin ve çevrenizde olan bir çok kanser hastasının ve yakının hastanede yaşadıkları süreci anlatıyor. Bu kitabı okuyan birçok kişi eğer ailesinde ve yakınında kanser hastası olan biri varsa beni en iyi onlar anlar. Çünkü acılarımız ortaktı ve aynı kaderi paylaştık” diye konuştu.

Gazeteci Mazi’nin cevaplanması zor sorularını sıralıyor, “Size hiç sevdiğiniz birinin 6 ay ömrü kaldığını söylediler mi? Ve bunu aileden hiç kimseyle paylaşmadan bir yıl yaşadınız mı? Her gün takvim yaprakları birer birer eksilirken siz babamınız gözün içine bakarak gülmek zorunda kaldınız mı? Ben kaldım, benim gibi yüzlerce hasta yakını kaldı. Hala da kalmaya devam ediyor. Kanser denilen sinsi hastalık en sevdiklerinizi bir yılda elinizden alıp götürüyor. Arkasında acılar bırakarak. 14 Şubat adlı kitabımız bunları anlatıyor” diye konuştu.

Ömer Mazi

1970 yılında dünyaya geldi. 1987 ile 1993 yılları arası turizme sektöründe çalıştı. 1994 yılında çocukluk hayali olan gazeteciliğe başladı. 1996 ile 2009 yılları arası Sabah Gazetesi Antalya ofisinde muhabir ve köşe yazarı olarak çalış. Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde haber ve yazıları yayınlandı. Çeşitli üniversite ve platformlarda konuşmacı olarak yer aldı. Birçok internet sitesi ve gazetede köşe yazıları yayınlandı. 1988 yılında Antalya’da yılın gazetecisi ödülü aldı. 1999’da yılın en iyi fotoğraf ödülü aldı. Çağdaş Gazeteciler Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği üyesi. Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyoncular Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği kurucusu ve dernek başkanı. Evli ve iki çocuk babası olan Ömer Mazi yazılarına hala devam ediyor. İlk kitabı 14 Şubat 2020 yılında yayınlandı. Yayınlanmaya hazır “Gerçek Sırlar” ve yazımı devam eden 153. Sokak kitapları bulunuyor.

[ad_2]

Afyon Kent Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Şoförler Odası Başkanı Karataş’tan ‘Torbacı Dolmuşçu’ Açıklaması

Şoförler Odası Başkanı Karataş’tan ‘Torbacı Dolmuşçu’ Açıklaması

Mayıs 25, 2024, Şoförler Odası Başkanı Karataş’tan ‘Torbacı Dolmuşçu’ Açıklaması için yorumlar kapalı
Hüseyin Menteş: “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz”

Hüseyin Menteş: “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz”

Mayıs 25, 2024, Hüseyin Menteş: “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz” için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Feci Kaza: 15 Metreden Düştü!

Afyonkarahisar’da Feci Kaza: 15 Metreden Düştü!

Mayıs 25, 2024, Afyonkarahisar’da Feci Kaza: 15 Metreden Düştü! için yorumlar kapalı
Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi’nde Oryantiring Müsabakaları Coşkuyla Başladı

Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi’nde Oryantiring Müsabakaları Coşkuyla Başladı

Mayıs 25, 2024, Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi’nde Oryantiring Müsabakaları Coşkuyla Başladı için yorumlar kapalı
Burcu Köksal’a İftira İddiaları Üzerine Suç Duyurusu

Burcu Köksal’a İftira İddiaları Üzerine Suç Duyurusu

Mayıs 25, 2024, Burcu Köksal’a İftira İddiaları Üzerine Suç Duyurusu için yorumlar kapalı