• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mısırlıoğlu; Olmaz denileni olduracak, tabuları yıkacağız

Mısırlıoğlu; Olmaz denileni olduracak, tabuları yıkacağız

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye’nin 15 Mayıs sabahı güneşli bir güne ve aydınlık yarınlara uyanacağını belirterek, “Yerle yeksan olan ekonomik düzenimizi ayağa kaldıracağız. Ülkemizde genç, yaşlı, işçi, emekçi her kesim refaha kavuşacak. Sandıklarımıza sahip çıkıp her türlü düzenbazlığa karşı koyacağız.  Milletimizin güvenini boşa çıkarmayacağız. İYİ Parti olarak Tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da olmaz denileni olduracak, tabuları yıkacağız” dedi. 

 

Başkan Mısırlıoğlu, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezinde (SKM) düzenlediği basın toplantısında, İYİ Partinin ayak seslerinin birilerini ürküttüğünü söyledi.

Mısırlıoğlu, “Ürken kesim ne kadar çirkinleşip çirkefleşirse biz o kadar emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

 

TÜİK’E GÜVEN KALMADI

 

Ülkede yaşanan ekonomik sorunların giderek büyüdüğüne dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Ülkemizin hiç bitmeyen hatta gittikçe büyüyen ekonomik sorununa yama yapılarak kapatılmaya çalışılan fiyaskolarla dolu olduğunu söyledi.

Vatandaşın zerre kadar inanıp güvenmediği TÜİK, hükümetin lehine algı yaratmaktan başka hiçbir işe yaramadığını ifade eden Başkan Mısırıloğlu; “Yine öyle rakamlar açıklamışlar ki görenler hayrete düşüyor. TÜİK bu verileri hangi kesimden alıyor acaba diye düşündürüyor. Zaten önemli olan onların açıkladığı rakamlar değil. Vatandaşın sofrasında kaynayan tencere. Babanın evladına verdiği harçlık, Pazar alışverişini yapan hanımların gerçeği önemli olan. Fakirleştirdiğiniz, kutuplaştırdığınız bu insanlardan, çıkıp bir beş yıl daha istiyorsunuz. Bu millet sizin hangi sözünüze inansın. 20 Yılda 100 yıl geriye götürdüğünüz ülkeyi yeniden şahlandıracağız diyorsunuz. Artık 15 yaşındaki çocuklar bile size inanmıyor, güvenmiyor” diye konuştu.

 

SEÇİM ÖNCESİ ALIŞIK GÖRÜNTÜLER

 

Yıllarca yapılamayanların seçim öncesi yapılmaya çalışıldığına dikkat çeken Mısırlıoğlu, şunları söyledi;
“Her seçim öncesi alışık olduğumuz görüntüler var biliyorsunuz. Yıllarca gerçekleştirilmeyen vaatlerde son viraja girilir, seçim sonrası tarihlere yeni vaatler verilir, seçim yaklaştığında sokaklarda caddelerde gezilip çocuklara oyuncak, yetişkinlere çay, makarna dağıtılır. Şimdi benzer bir durum yaşandı yine. Sayın Erdoğan aldı eline bir balya 200 TL’yi, sokakta yürürken çocuklara dağıttı. Hatta eline uzanan bir vatandaşa da dur, ayıp ayıp! Diye tepki gösterdi. Ben bu görüntüleri görünce aklıma eskiden verilen bayram harçlıkları geldi. Büyüklerimiz harçlık verirken bile kasım kasım kasılmayı bırakın, nezaketen arkasını döner, parasını çıkarır elimize tutuştururdu. Aynı şekilde askere giden gençlerimize de el öptürürken avucuna kıstırılırdı eskiden. Şimdi 200 TL’lik banknotlar göstere göstere çocuklara dağıtılıyor. İyi de sormazlar mı adama, kimin parasını kime dağıtıyorsun diye? Milletini muhtaç duruma düşürüp de ona dilenci muamelesi yapan başka bir iktidar daha yoktur herhalde. İnsanların alım gücü öyle düştü ki. Artık soğanı, patatesi, limonu sayıyla alıyor vatandaş. Karpuzu, baklavayı dilimle almaya; kıymayı kiloyla değil gramla almaya alışmıştık ama soğanı sayıyla almak çok zorumuza gidiyor. Vatandaş geçim derdine düşmüşken birilerinin parayla gövde gösterisi yapmaya çalışmasını çok manidar buluyorum. Ruhsuz, duygusuz bir ifadeyle elindeki para destesini dağıtan bir siyasi Cumhurbaşkanı değil, milletin derdiyle dertlenen, kibirsiz, partiler üstü bir Cumhurbaşkanı istiyoruz. Öyle de olacak Allah’ın izniyle.”

 

MAHİR AKKOYUN’A DESTEK

 

AK Partinin, iktidar olmanın gücüyle düşünce özgürlüğünü ortadan kaldırıp biat eden bir toplum yaratmaya çalışan zihniyet, bu kez de genç tasarımcı Mahir Akkoyun’u yaka paça gözaltına aldığını hatırlatan Mısırlıoğlu, “Tasarımlarında eleştirel bir yaklaşım kullanan bu genç kardeşimiz resmen zorbalıkla karşı karşıya kaldı. Peki hiç düşündünüz mü bu kardeşimiz bu eleştirilerini muhalefete yönelik yapsaydı bu şekilde mi karşılanırdı? Ödüllendirilirdi. Ama şimdi cezalandırılıyor. Yönetimdeki ikiyüzlülüğü görüyor musunuz? Yargıdaki adaletsizliği görüyor musunuz? Despotluğu, kendini beğenmişliği görüyor musunuz? Bu baskıcı zihniyet, toplumu daha fazla sindiremeyecek. İtaatkar bir toplum düzeni yaratmaya çalışanlar gidecek, yerine her fikre saygı duyan, eleştiriye açık bir yönetim anlayışı gelecek. Bu düzen değişecek arkadaşlar başka yolu yok. Bu düzen değişecek” şeklinde konuştu.

 

EROĞLU’NA; 20 YILDIR AKLINIZ NEREDEYDİ?

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“AKP’nin kadrolu milletvekili Sayın Veysel Eroğlu, partisindeki yerinin sağlamlığından olsa gerek; devamlı çeşitli görevlere getiriliyor. Bu kez de TBMM Deprem Araştırma Komisyon Başkanı olmuş. Ve şöyle bir cümle kurmuş: “Bütün Türkiye’deki riskli bölgelerden başlayarak depreme hazırlık yapılması şart” 20 yıldır iktidarda olan bir partinin kadrolu siyasetçisi, çok önemli bir tespit yapmış. Kimsenin düşünemediğini düşünmüş ve depreme hazırlık yapılmasının şart olduğunu söylemiş. Şimdi ben soruyorum kendisine, 20 yıldır aklınız neredeydi? Binlerce canımızın enkaz altında kalması mı gerekirdi? Deprem değil, sizin ihmalkarlığınız, basiretsizliğiniz geç kalmışlığınız kopardı insanlarımızı hayattan. Bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz bakalım.”

 

İŞÇİLER HAKLARINI ARIYOR

 

Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar’da belediye destekli bir tekstil firmasının çalışanlarının maaşlarını alamadıklarını ifade etti.

Mısırlıoğlu; “Afyonkarahisar Belediyesi’nin desteklediği tekstil fabrikasında maaşını alamayan çalışanlar haklarını arıyor… Arıyorlar aramasına ama gücünü AKP zihniyetinden alan yetkililerin can yakan tavrıyla karşılaşıyorlar ne yazık ki… Şehit yakını olan ve hakkı olanı almak için mücadele veren vatandaşımıza “burada şov yapmaya gerek yok” diyen zihniyet, gücünü kimden alıyor dersiniz? Kendinize gelin efendiler!  İşçinin emekçinin hakkını vereceksiniz. Kıt kanaat geçinen, alnının teriyle helalinden rızkını kazanmaya çalışan bu insanlardan ne istiyorsunuz? Peygamber efendimizin sözlerinden de mi feyz almaz utanmazsınız? Peygamberimiz “İşçinin ücretini teri kurumadan önce veriniz” buyuruyor. Siz neyin mücadelesini veriyor, neyin yüzsüzlüğünü yapıyorsunuz?” dedi.

 

Başkan Mısırlıoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını ve İYİ Parti Milletvekili adaylarına da başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Şubat 27, 2024, Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu için yorumlar kapalı
Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Şubat 27, 2024, Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor! için yorumlar kapalı
Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı için yorumlar kapalı
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı