• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Milletin Zaferi 6. yılında… Bahçeli ve Erdoğan Saraçhane’den seslendi: Milletimiz destan yazdı

Milletin Zaferi 6. yılında… Bahçeli ve Erdoğan Saraçhane’den seslendi: Milletimiz destan yazdı

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminden büyük bir destanla kurtuluşunun 6. yıl dönümü kapsamında İstanbul Saraçhane Meydanı’nda anma programı düzenlendi. Millete seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz ile ilgili anlatılacak o kadar çok şey var ki” diyerek, tarihin hepsini hakkıyla kaydedeceğini söyledi.

İSTANBUL (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca İstanbul Saraçhane Meydanı’nda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı” düzenlendi.

15 Temmuz temalı video gösterimiyle başlayan anma programı kapsamında sahne alan sanatçılar, şarkı ve marşlar seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak şarkı ve marşlara eşlik etti.

Sela verilen etkinlikte, 15 Temmuz şehitlerinin ismi tek tek okunurken vatandaşlar “burada” diye karşılık verdi.

15 Temmuz ruhunun canlı tutulması, milli şuurun güçlendirilmesi, şehitlerin hatırasının yad edilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı konuşma sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, millete seslendi.

40 dakikalık bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, 6 yıl önce 22 saat süren girişimde yaşananları anlattı.

ERDOĞAN: 15 TEMMUZLA İLGİLİ ANLATILACAK O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ…

Sinsi oyunun 15 Temmuz gecesi milletin iman dolu göğsüne çarparak yerle yeksan olduğunu kaydeden Erdoğan, Türk Milleti’nin 15 Temmuz’da destan yazdığını söyledi. Erdoğan, “Milletimiz 15 Temmuz’da destan yazdı, darbe girişimini akamete uğrattı” dedi.

“15 Temmuz öyle bir geceydi ki, darbecilere karşı direnmek üzere harekete geçenlerin tamamı şehadeti göze almıştı” diyen Erdoğan, “Saraçhane’de şu süs havuzlarının dili olsa da abdestsiz şehit olmamak için kendine uzanan elleri anlatsa. Ankara’daki TBMM’nin dili olsa da üzerlerine bomba yağarken sizlerin emanetine nasıl sahip çıktıklarını anlatsa” diye konuştu.

“15 Temmuz ile ilgili anlatılacak o kadar çok şey var ki” diyen Erdoğan, tarihin hepsini hakkıyla kaydedeceğini söyledi.

“KALKINMA DEVRİMİMİZİN EN BÜYÜK ŞAHİDİ İSTANBUL’DUR”

Erdoğan konuşmasında 85 milyonun 15 Temmuz gecesi hep birlikte herkese gücünü ispatladığını ifade ederek, “15 Temmuz gecesi gördük ki, son sözü top, tüfek değil iman belirler. Cumhur İttifakı olarak nasıl ispatladıysak bundan sonra da ispatlamaya devam edeceğiz. Bizim kalkınma devrimimizin en büyük şahidi İstanbul’dur. 2023 sınavını başarıyla vererek bu kutlu menzilde yolumuza devam edeceğiz. Ben sizin bu inancınıza güveniyorum. Rabbim bizleri bu yolda daim eylesin” diye konuştu.

GENÇLERE MÜJDE KABİNE TOPLANTISI SONRASI GELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlerin KYK’ları ile ilgili gündeme getirdiği konulara da göndermede bulunarak, “KYK borçölarına faiz bindiriyormuşuz. Faizin en büyük düşmanı biziz. Biz gençlerimizi faize ve enflasyona kurban etmeyiz. Bu konuda biz çalışmamızı yapıyoruz. Kabine toplantısı sonrasında gerekli açıklamayı yapacağız” dedi.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: TÜRKİYE ASLA ZİLLETE DÜŞMEYECEKTİR

Milli birlik ve dayanışma ruhunun FETÖ’nün hesaplarını boşa çıkardığını söyleyen Bahçeli, Türkiye’den yana olanlarla, Türkiye’nin karşısında olanların mücadelesinin bitmeyeceğini kaydetti. Bahçeli, milletin ve devletin bekasının her türlü siyasi arayışın önünde olduğunu söyledi.

Bahçeli, “Türkiye kimsesiz bir ülke değil. Asla zillete düşmeyecektir” dedi.

Tehditlere kulak asmayacaklarını kaydeden Bahçeli, “Rehavete kapılmayacağız. Türkiye’yi geçemeyecekler. Türk Milletini yenemeyeceklerdir. Türkiye, zalimlere yem olamayacak kadar kudretlidir. Daha fazla kaynaşalım, saflarımızı daha sıkı tutalım” dedi.

“Büyük bir millet olduğumuzu dosta düşmana ispat edelim” diyen Bahçeli, “Sayın Erdoğan’ı anlayınız, anlatınız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı