• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kristóf Baráti Harbiye’ye geliyor

Kristóf Baráti Harbiye’ye geliyor

Kendi neslinin ve gelecek kuşakların en yetenekli kemancılarından biri olarak gösterilen Kristóf Baráti, 14 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde konser verecek. Dünyaca ünlü kemancıya, Murat Cem Orhan yönetimindeki Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

İSTANBUL (İGFA) – CRR Konser Salonu’nda sezon boyunca dünyaca ünlü orkestra ve solistleri ağırlayan CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği, bu kez Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Orkestra şefi Murat Cem Orhan yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası, çağımızın en önemli keman virtüözlerinden Kristóf Baráti’ye eşlik edecek. 14 Temmuz’da gerçekleşecek konser, saat 21.00’de başlayacak. 

Kendi neslinin ve gelecek kuşakların en yetenekli kemancısı olarak tanımlanan Kristóf Baráti müziğe 5 yaşında başladı. Orkestra ile ilk konserini 8 yaşında veren müzisyen, 2014’te Macaristan’ın en büyük kültürel ödülü olan Kossuth Ödülü’ne layık görüldü. Baráti, özellikle Beethoven, Stravinsky ve Prokofiev konçertolarını icra etmek için dünyanın önemli orkestralarından davetler almaya devam ediyor. 

Büyülü İstanbul akşamında gerçekleşecek konserin ilk bölümünde Kristóf Baráti, F. B. Mendelssohn’un “Mi Minör Keman Konçertosu Op.64” eserini icra edecek.

Yapay Zekâ Yorumuyla Bir Sergiden “Yeni” Tablolar

Konserin ikinci yarısında ise görsel veri sanatçısı Atakan Kızıltan, Mussogrsky’nin Bir Sergiden Tablolar’ına kazandırdığı yapay zekâ yorumuyla izleyiciye özel bir deneyim yaşatacak.

Eğitimini Pan Tehon – Sorbonne ve Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlayam Atakan Kızıltan, Büyük Veri ve İş Analitiği üzerine yüksek lisans yaptı. Kızıltan eserlerinde R ve Python dilleri aracılığıyla; matematiksel ifadeler ve denklemler, makine öğrenmesi algoritmaları, derin öğrenme ve yapay zekâ modelleri ile veri bilimi tekniklerini kullanıyor. 

Yüzyıllardır süre gelen felsefi düşünceler ile sanatı yapay zekâ ile betimlemeye çalışan Kızıltan; ahlak felsefesinden teknoloji felsefesine, varlık felsefesinden toplum felsefesine uzanan düşünce sürecini yapay zekâ ve sanat ile aktaran bir sanatçı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı