• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Havalimanı Teknofest’e hazırlanıyor

Havalimanı Teknofest’e hazırlanıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve uluslararası alanda şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan TEKNOFEST 2022 hazırlıkları kapsamında Çarşamba Havalimanı’nda sürdürdüğü çalışmalarında sona yaklaştı. Yüzde 90’ı tamamlanan asfalt çalışmasında 150 bin metrekarelik alanda kazı dolgu yapıldı. 68 bin metrekare sıcak asfalt döküldü.

SAMSUN (İGFA) – 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak festivali kentin turizminin gelişmesi için önemli fırsat gören Samsun Büyükşehir Belediyesi, altyapı hizmetlerini hızlandırdı. Samsun’un her noktasında hummalı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi festivalin yapılacağı Çarşamba Havalimanı’ndaki çalışmalarının da yüzde 90’ını tamamladı. Alanda yol alt ve üst yapısı, otopark alanları ve çevre düzenlemeleri yapıldı.

150 bin metrekarelik kazı dolgu çalışmasının yapıldığı havalimanında 300 bin metreküp dolgu malzemesi kullanıldı. 2 bin metre yol 3.5 metreden 8 metre genişliğe çıkarıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında bölgeye 68 bin metrekare sıcak asfalt döküldü. Ek olarak TEKNOFEST bağlantı yolları için de 20 kilometre sathi kaplama çalışması yapılacak.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Uluslararası katılımın olacağı bu büyük etkinliğin şehrimize yakışır bir şekilde her yönüyle kusursuz olarak gerçekleştirilebilmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Festivalin yapılacağı havalimanında yürüttüğümüz alt ve üst yapı işlerimizin yüzde 90’ının tamamladık. Temmuz sonu gibi tamamen bitirmeyi hedefliyoruz. Akıllı Şehir Trafik Güvenliği projemiz, çevre düzenlemelerimiz, bilim merkezi, keşif kampüsü gibi birçok alanda yatırım yapıyoruz. Bu festival de kentimiz için oldukça önemli bir fırsat. Milletvekillerimiz, Ondokuz Mayıs Üniversitemiz ve Samsun Üniversitemiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK’larımızla hep birlikte inşallah örnek bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Şehrimizin hem yurtiçi hem de yurtdışı tanıtımındaki bu önemli fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı

Nisan 20, 2024, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı için yorumlar kapalı
ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti

ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti

Nisan 20, 2024, ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat!

Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat!

Nisan 20, 2024, Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat! için yorumlar kapalı
Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde

Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde

Nisan 20, 2024, Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde için yorumlar kapalı
Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi

Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi

Nisan 20, 2024, Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi için yorumlar kapalı