• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hakan Dilek ve Hisar Gazetesi Personelinden Vali’ye Ziyaret ! – GÜNDEM

Hakan Dilek ve Hisar Gazetesi Personelinden Vali’ye Ziyaret ! – GÜNDEM

[ad_1]

Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zaman da Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve Hisar Gazetesi Personeli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Vali Gökmen Çiçek’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Gökmen Çiçek: “Basının desteği ve yanımızda olması bizler için önemlidir” dedi.
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zaman da Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve Hisar Gazetesi Personelini makamında kabul etti. Ziyarette Dilek Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi hakkında bilgiler verdi. Dilek; “ Afyonkarahisar’da inşa edilen ve küçük esnafın kendi işini yapmasına olanak sağlayacak Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifimiz her geçen gün büyümeye devam ediyor. 382 adet dükkânın kaba inşaatını tamamladık ve Ağustos sonu veya Eylül ayı içerisinde kura çekimini yapmayı planlıyoruz” dedi.

“Bir kepenk olsun esnafımızın olsun” anlayışı ile yola çıktıklarını kaydeden Hakan Dilek sözlerine şöyle devam etti: “Allah da bizi bu yolda mahcup etmedi. Buradaki çalışmalarımızda Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı ve dönemin Belediye Başkanı  Burhanettin Çoban’a huzurunuzda teşekkür ederim. Bizlere yaptığımız yatırımda gereken yardımları yaptılar. İki değerli başkanımız çalışmalarımızı da yakından takip ediyor ve gelişmelerle alakalı sürekli diyalog içerisinde görüşmelerimize devam ediyoruz. Yatırımlar doğru şekilde yapılırsa şehrin, ticaretin gelişmesi ekonomik kalkınması daha kolay olur. Yurtdışından gerekli malzemelerin alınarak üretilen ürünler önemlidir. Bir diğer önemli konu ise üretilen ürününün yurtdışına satılarak döviz getirmesi ve bölgede istihdam sağlaması. Ülke kendi içinde idaresini sağlayabilir ancak yurtdışına karşı güçlü olmalıdır. Bizde kendi ürünümüzü burada üretip geliştirip yurt dışına satmak istiyoruz. Hem Türkiye kazansın hem de Afyonkarahisar kazansın” diye konuştu.

Modern Sanayi Sitesinin adeta bir KOBİ Sanayi Sitesi olma özelliği taşıdığını belirten Hakan Dilek açıklamalarına şöyle devam etti: “Yaptığımız işten eminiz ve ilkeliyiz. Ekonomi bir ülkenin mali durumunu gösteren en önemli simgedir. İhracat ve ithalat yapan ülkelerin refah düzeyini yüksek tutmak için yabancı döviz para birimlerine ihtiyaçları var. Üreten bir ülke kazanç sağlar, gelişme gösterir ve gelişmelerini arttırır. Ekonomi alanında gerekli gelişmeler başarılı yatırımların yurtdışına pazarlanmasından geçer. Biz bu yola çıkarken esnafımıza söz verdik ve verdiğimiz sözlerimizi de yerine getirdik. Eylül ayı içersin de kura çekimi yaparak dükkânlarınızın da belirlenmesini istiyoruz. Çok kısa sürede inşaatında büyük ilerleme kaydettik ve bitirdik. Şehrimizde ki küçük esnafların işlerini kendi dükkânlarında yapmalarına olanak sağlayacak bir proje. Bu küçük sanayimi derseniz, küçük sanayiye ihtimal bırakmıyor ve bu bir KOBİ Sanayi Sitesi. Bunun içerisinde tamirci, kaportacı, boyacı, mobilyacı gibi esnaflarımız olacaktır. Bunlar elbette küçük esnaftır.”
Son olarak konuşan Vali Gökmen Çiçek: “Nazik ziyaretiniz için öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’daki görevimde neredeyse bir aylık bir zaman dilimine girmek üzereyim. Bu süreçte şehri tanımaya gayret ettim. İlçe ve köy ziyaretleri, il merkezinde geziler yaptım. Hem bilgiler alıyor hem de yapılan çalışmaları, şehrin potansiyelini yerinde görme fırsatı buluyorum. Afyonkarahisar artık başka bir ligde. 10 yıl önce bu şehre gelmiştim. Ancak şuan geldiğim şehir bambaşka bir Afyonkarahisar. Artık metropol şehirlerle yarışır bir il olmuş. Bana düşen görev şehrin vizyonunu daha da geliştirmek. Bu noktada basının desteği ve yanımızda durması bizler açısından önemlidir. Şehrin tüm dinamikleri ile el ele gönül gönüle bu şehir için ter akıtmalı ve hak ettiği konuma getirmeliyiz. Basını çok güçlü bir ildeyim. Zaman zaman ziyaretler ile basın camiasını tanımaya başladım. İnşallah görev sürem boyunca uyumlu ve verimli bir çalışma dönemi geçiririz” dedi.

[ad_2]

Afyon Kent Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Şoförler Odası Başkanı Karataş’tan ‘Torbacı Dolmuşçu’ Açıklaması

Şoförler Odası Başkanı Karataş’tan ‘Torbacı Dolmuşçu’ Açıklaması

Mayıs 25, 2024, Şoförler Odası Başkanı Karataş’tan ‘Torbacı Dolmuşçu’ Açıklaması için yorumlar kapalı
Hüseyin Menteş: “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz”

Hüseyin Menteş: “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz”

Mayıs 25, 2024, Hüseyin Menteş: “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz” için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Feci Kaza: 15 Metreden Düştü!

Afyonkarahisar’da Feci Kaza: 15 Metreden Düştü!

Mayıs 25, 2024, Afyonkarahisar’da Feci Kaza: 15 Metreden Düştü! için yorumlar kapalı
Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi’nde Oryantiring Müsabakaları Coşkuyla Başladı

Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi’nde Oryantiring Müsabakaları Coşkuyla Başladı

Mayıs 25, 2024, Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi’nde Oryantiring Müsabakaları Coşkuyla Başladı için yorumlar kapalı
Burcu Köksal’a İftira İddiaları Üzerine Suç Duyurusu

Burcu Köksal’a İftira İddiaları Üzerine Suç Duyurusu

Mayıs 25, 2024, Burcu Köksal’a İftira İddiaları Üzerine Suç Duyurusu için yorumlar kapalı