• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güzelyurt’ta konforlu yol sevinci

Güzelyurt’ta konforlu yol sevinci

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi’nde yol çalışması başlattı. Yıllar önce yapılan ve zaman içinde bozulan 3.5 kilometrelik yolu genişleten Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, temelini de sağlamlaştırarak sathi kaplama yapıyor. Çalışmadan memnun kalan mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

SAMSUN (İGFA) – Samsun’un 17 ilçedeki altyapı çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, mahalle yollarını yenileyerek kaliteli ve konforlu hale getiriyor. Belediyenin iş makineleri ve personelleriyle gerçekleştirilen yol yapım faaliyetlerine hız veren Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy ilçesinin Güzelyurt Mahalle yolunu da yeniliyor. Yıllar önce yapılan ve zaman içerisinde bozulan 3.5 kilometrelik yolu genişleterek kazıyan belediye ekipleri, dolguyla da temelini sağlamlaştırdı. Hazırlanan yolda ekipler, sathi kaplama çalışmasını sürdürüyor.

Güzelyurt Mahallesi Muhtarı İlkay Çakmak, “Yolumuz yıllar önce yapılmıştı ve dardı. Eski yol çok büyük sıkıntıydı. Köstebek tarlası gibiydi ve insanlar traktörlerle dahi gidemiyordu. Şimdi çok güzel oldu. Kısa zamanda da bitti. Artık iki kamyon ve bir otomobil yan yana geçebiliyor. Belediye Başkanımıza her şey için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yollarının son halinden memnuniyet duyan mahalle sakinlerinden İbrahim Çapaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başta olmak üzere tüm ekiplere teşekkür etti. Çapaş, “Önceleri yolumuz birkaç kez yapıldı. Kısa bir müddet sonra yeniden bozuldu. Oldukça dardı ve sıkıntı oluyordu. Şimdi ise çok geniş ve güzel oldu” diye konuştu.

2022 yılı içinde Tekkeköy’de 113.5 km yol yapmayı planladıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Tekkeköy Şube Şefi Mustafa Güven, “Başkanımız Mustafa Demir’in çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Şuan Güzelyurt Mahallesinde yol çalışması yapıyoruz. Daha önce araçlar gitmekte zorlanıyordu. 40 santim oturmalar vardı. Alt temel hiç yoktu. Bu sebeple ilk önce 60 santim kalınlığında kazı dolgu çalışması gerçekleştirdik. 4 aylık hazırlık çalışması sonrasında 3.5 kilometrelik yolumuzun yapımını tamamladık. Şimdi teknik koşullara uygun olarak A tipi sathi kaplamasını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın sevinçleri ve yolu beğenmeleri bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bizlere bu imkanı veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı

Nisan 20, 2024, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı için yorumlar kapalı
ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti

ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti

Nisan 20, 2024, ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat!

Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat!

Nisan 20, 2024, Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat! için yorumlar kapalı
Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde

Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde

Nisan 20, 2024, Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde için yorumlar kapalı
Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi

Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi

Nisan 20, 2024, Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi için yorumlar kapalı