• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gaziantep tartı hilelerine karşı denetimde

Gaziantep tartı hilelerine karşı denetimde

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, şehir genelinde belirlenen kurban satış alanlarında kurbanlık tartı ve ölçü aletlerinde hilelerin yapılmaması için denetimlerini yoğunlaştırdı. GAZİANTEP (İGFA) – Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler mevcut denetim ve kontrollerini sıklaştırdı. Belirlenen kurban satış alanlarında vatandaşları yanıltmaya yönelik tartı ve ölçü aletlerinde hile şüphesinin yaşanması […]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, şehir genelinde belirlenen kurban satış alanlarında kurbanlık tartı ve ölçü aletlerinde hilelerin yapılmaması için denetimlerini yoğunlaştırdı.

GAZİANTEP (İGFA) – Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler mevcut denetim ve kontrollerini sıklaştırdı. Belirlenen kurban satış alanlarında vatandaşları yanıltmaya yönelik tartı ve ölçü aletlerinde hile şüphesinin yaşanması halinde yasal işlemler başlatılarak ölçüm aletine el konulacak. Vatandaşlar şüphe duydukları noktalarda ise “ALO 153 İhbar Hattı”nı arayarak zabıta ekiplerine ulaşabilecekler.

Alışveriş ve kurbanlık satış alanlarıyla mezarlıklarda bayram sebebiyle yaşanacak yoğunlukların trafik ve yaya akışını olumsuz etkilememesi için bayram öncesi ve bayram boyunca zabıta ekipleri gece gündüz çalışma yürütecek.

DİLENCİ VE İŞPORTAYA KARŞI MÜCADELE VERİLECEK

Bayram alışverişi sebebiyle yoğunluğun gün geçtikçe arttığı alanlarda Büyükşehir Zabıta Ekipleri haksız rekabet ve halk sağlığını etkileyecek işporta tezgahlar için de denetimlerini 24 saat sürdürecek. Ayrıca vatandaşların dini duygularını sömürerek mali kazanç sağlayan dilenciler için de çalışma yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, yaptığı açıklamada, bayram öncesi ve sürecinde hazırlıkların tamamlanarak görevlendirmelerin yapıldığını ifade etti.

Yalım, ekiplerin 24 saat denetim yapacağını belirterek, ölçüm aletlerinde hile için yaptırımların ve cezalarının ağırlığına dikkat çekerek, yasal yaptırımlara maruz kalmadan satıcıların dikkat etmesi konusunda uyardıklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı