• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ertaş; Türkiye’nin umudu 6’lı masa

Ertaş; Türkiye’nin umudu 6’lı masa

Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. Parti binasında düzenlenen toplantıda Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanı Niyazi Ertaş gündemi değerlendirdi. Toplantıda Başkan Ertaş yerel ve ülke gündemindeki konulara değindi.

Toplantıda Başkan Ertaş’a yönetim kurulu üyeleri Eşlik etti. Toplantıda İl Başkanı Ertaş 2022 yılını değerlendirdi. Türkiye’nin umudunun altılı masa olduğu ifade eden Başkan Ertaş: 6’lı masada tespit değil çözüm var. Sohbet değil gelecek var. Gelecek partisi, deva, Saadet, demokrat, iyi parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden oluşan 6’lı masada Türkiye’nin geleceği var” dedi.

 

“VATANDAŞI BOŞ VAATLERLE OYALIYORLAR”

 

2022 yılında ülkemizin büyük bir ekonomik sıkıntı çektiğini ifade eden Başkan Ertaş: “Ülkemizi ekonomik çöküşten kurtarma ümidini yitiren iktidar ve ortakları alışkanlık haline getirilen çılgın projeler ve boş vaatlerle halkı kandırma maksatlı müjdeler veriyorlar. Ülkemizde 60-70 yıl hatta 100 yıl önce yapılan eserlerin (fabrikaların) hemen hemen hepsini sattılar. Geride kalan eserleri biz yaptık iddiaları ile halkta algı oluşturmaya çalıştılar. Kanal İstanbul gibi hayali projeleri toplumda karşılık görmedi. Bunlardan bir şey çıkmayınca önce yerli tank sonra yerli ve milli uçağımız göklerde naraları tutmadı. Bu arada birilerince uzay limanının kurulması 2023’te 2028’de aya yumuşak iniş oyalama oyunu da sahnelendi. Defalarca güncellenen enflasyon hedefini tutturamayan iktidar geçmişte olduğu gibi 2053-2071 hedefleri vermeye başladı. Baktı ki bunlar da tutmuyor bir defa her sıkıştıklarında gündeme getirdikleri gaz rezervi bulduk iddialarını yeniden söylediler.”

 

“ÜLKENİN HER YANINDA SÜREKLİ DOGALGAZ BULDULAR”

 

İktidarın ülkemizde sürekli boş müjdeler verdiğini ifade eden Başkan Ertaş: “Şöyle bir hafızalarımızı yoklayalım neydi bu gaz veya buna benzer müjdeler ortalığı alevlendiren çılgın projeler Türkiye’yi uçuracak kalkındıracak Amerika’yı bile kıskandıracak projeler.

 

TÜRKİYE’DEN ÇIKAN PETROLLER -TÜRKİYE’DEN ÇIKAN GAZLAR

 

 Yerli uçak yerli araba konut arsa iş yeri bakınız verilen müjdeler sonucunu biz değerlendirelim.

Yıl 2011 yerli uçağımız göklerde 

Yıl 2011 kanal İstanbul

 Yıl 2018 Togg-TOBB ortaklığı ile 2018’de kurulan 2022’de seri üretime geçirecek araba

 Yıl 2004 Akçakoca’da doğalgaz 

Yıl 2006 Akçakoca’da petrol bulundu

 Yıl 2007 Karadeniz’de doğalgaz

 Yıl 2009 Sakarya’da doğalgaz

 Yıl 2010 Cudi Dağında petrol yıl 

2014 Diyarbakır’dan 40-50 senelik ihtiyacımızı karşılayacak kaya gazı

Yıl 2015 Trakya’da 600 milyon metreküp gaz

Yıl 2019 Trakya’da doğalgaz 

Yıl 2022 konut projesi 81 ilde 

2019 mali seçimler öncesi 100.000 konut projesi 

Yıl 2020 Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz rezervi hem de öncesinde 320 milyar metreküp sonra 450 milyon metreküp çıkarılıp 2023’te kullanılacak. Şimdi şu sıraladığım ve iktidarın verdiği müjdeleri bir araya getirsek Türkiye dünyanın bir numaralı doğalgaz ve petrol üreticisi olurduk. Bu arada 2022 yıl içinde Afyon’da petrol bulundu ama açtırmıyorlar müjdesi de vardı.  Bakınız bu müjdelerin hiçbirisi olmadı ama hatta 2022 sonu itibariyle yeni doğalgaz müjdesi ortada dolaşıyor. Sakarya gaz sahası geliştirme projesi Zonguldak Filyos çevresinin enerji üssü haline getirip 2023’te evlerde kullanıcak vaadi ise projenin süresinin uzatılacağı açıklaması ile bu da algıda kaldı. Şimdi bu  denilenlerin gerçek payı olsaydı bu asil millete şimdi doğalgazı ucuza veya bedelsiz verilebilirdi. Âmâ bakıyoruz doğalgaz 1 yılda 13 kere zam geldi. Doğalgaz’a sanayide %60’a meskende %146’ya zam yaptılar.” Dedi. 

 

“VATANDAŞIN PARASINI PEŞKEŞ ÇEKTİLER”

 

Başkan Ertaş: “Çünkü boş vaatlerle müjdelerle bu millet meşgul edilmektedir. Gerçek gündem hayat bağlılığı acımasızca yapılan zamlar ihtiyacı karşılayamayan memura verilen maaş zammı emekliye verilen sadaka Eyt’deki adaletsizlik gibi konuların üstü kapatilmak gündeme getirilmemek  isteniyor. Döviz olayında iktidar sınıfta kalmıştır bugüne kadar döviz fiyatlarının dizginleneceği dahası Türk parasının değer kazanacağı hatta döviz alan vatandaşların pişman olacağı bunun için dövizini bozdur kampanyası yaptılar  Bunu duyan vatandaş dövizini bozdurmak için döviz bürolarında sıraya girdi ne oldu döviz Zirve yaptı halk zarar etti sonra kur korumalı mevduat hesapları açıldı teşvik verildi halen devam ediyor peki sonuç bir avuç dövizci kazandı ama dövizin yükselmesine mani olunamadı kur korunmalı hesaplar kazanıyor halkın parası onlara peşkeş çekiliyor.   ” dedi.

 

“2022’DE BENZİNE 33 KEZ ZAM YAPILDI”

 

Benzine 33 kez zam geldiğini hatırlatan Başkan Ertaş: “Asrın konut projesi diyerek yapılan yüz binlerce konut vadine rağmen emlak fiyatları aldı başını gitti. Kiralar yükselmeye devam ediyor hem de Türkiye tarihinde görülmedik oranda yükseliyor. Siyaset iktidar 3 harfli marketlere Savaş açarken kendilerine hakaret eden market yöneticileri karşısında aciz duruma düşmüştür. Bu hususta elinden hiçbir şeye gelmeyen iktidar alternatif olarak başka bir marketi işaret ederek sanki marketlerin arkasında biz varız demektedir. Elleriyle büyütüp besledikleri bu 3 harfli marketlere göstermelik işlemler dışında hiçbir şey yapmamışlardır. Benzine sadece 2002 yılında 33 kez zam yapıldı. Türk lirasındaki değer kaybı pompa fiyatlarına yansıdı yılbaşı 2022’de Ocak ayında 12. 91 TL olan benzin son zamlarla birlikte 18,62 TL oldu.2022 yılının sonunda benzine tekrar bir zam yapıldı.”

 

“YAŞLI BAKIM ÜRÜNLERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK VERECEĞİZ”

 

Gelecek Partisi iktidarında destek ücretlerinde ciddi bir artış yapılacağını söyleyen Başkan Ertaş: “Biz gelecek partililer en çok sorulan sorular arasında evde bakım hizmetlerine verilen ücret kesilecek mi. Bu hususta Afyon halkını bilgilendirmek isterim. Aile ve sosyal hizmetler bakanlığınca bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacı ile evde bakım yardımı verilmektedir. Bu yardım engelli bireylerin bakımının ailenin yanında sağlanması ve yaşadıkları ortamda desteklenmesi amacıyla 2006 yılında düzenlendi. Bakımını üstlenen çalışmayan aileye destek yardımı olarak 3 Bin 136 TL ödeme yapılıyor. Gelecek partisi olarak bizim iktidarımızda gerek 65 yaşını doldurmuş gerek bakıma muhtaç ağır engelli vatandaşlarımıza bu destek verilecektir. Devlette devamlılık vardır kimse bu parayı cebinden ödemiyor. Dahası biz gelecek partisi olarak bu yasadan faydalanan her vatandaşımıza bu yardımı mutlaka yapacağız. Gelecek partisi olarak buradan bir müjde de vereyim her şeyin pahalı olduğu bu günlerde aldığınız ücreti iki katına çıkartacağız. Yaşlı bezinin fiyatı bile su anda 4-5 katı arttı. Yaşlı bakım ürünlerini ücretsiz olarak vereceğiz her ay. Biz gidersek size para ödenmez diyenlere inanmayın. Seni de hastanı da kimseye muhtaç etmeyiz. Bunların tehdidine kanma. Kanarsan yarın hastana hasta bezi bile alamazsın. ”dedi. 

 

“GELECEK PARTİSİ OLARAK ENFLASYONLA BİRLİKTE FİYATLARI DÜŞÜRECEĞİZ”

 

Başkan Ertaş: “Gelecek partisi olarak enflasyonla birlikte fiyatları düşüreceğiz. Geçen seneye göre enflasyon düştü düşecek masalları ile 2022 yılını geride bıraktık. Şimdi yine hesap oyunları ile enflasyonun düştüğü masalları ile bu milleti oyalıyorlar. Bakınız rakamlarla enflasyonu düşürürseniz bileçarşıda pazarda markette kasaptan manavda bakkalda tuhafiyede ayakkabıda eczanede her yerde var olan halkın yaşadığı gerçeğin üzerine örtmüyor bakınız 2022 yılının yerinde bıraktık 2022’de bu millet neler çekti şöyle bir bakalım Kasım 2021 yılında sütün litresi 7 liraya iken Kasım 2022 yılında sütün litresi 15-16 liraya yükseldi Bir kalıp beyaz peynir 25-30 liradan 120-200 lira çıktı Bir kilo yoğurt 7-8 liradan 55 60 lira yükseldi toz şeker 7 liradan 25 liraya çıktı. Bu örnekleri çoğaltmanın hiçbir anlamı yok çünkü afyonlu bizzat çarşıda pazarda markete bu fiyatları görüp ve yaşıyor bütün hedefler gibi enflasyon masalı bu milleti oyalamaya çalışıyorlar. Enflasyon düşse bile bu fiyatları aşağıya çekemezsiniz bu fiyatlar yükselir 2023’de daha da yükselecek bu işi enflasyon düşürecek sözünü hiçbir edebiyatı kalmıyor. “dedi. 

 

“VATANDAŞ KİRAYI ÖDEYEMEZ HALE GELDİ”

 

Başkan Ertaş: “Bunun için Gelecek Partisi olarak yeter diyoruz bu milletin 20 yıldır her şeyini sattınız yerine de koymadınız hep ileri tarih vererek bu milleti oyaladınız enflasyon martta düşecek olmadı enflasyon mayısta düşecek olmadı enflasyon Ekim Kasım aralıkta düşecek dediniz olmadı 2022 yılının sonu geldi şimdi 2023 algısıyla bu asil milleti avutuyorsunuz bakın asgari ücret arttı ama fiyatlarda arttı onun için enflasyon hadi düştü ne olacak fiyatlar düşecek mi ucuzlayacak mı bugün 5 liraya aldığımız ekmek 2 lira bugün 15 liraya aldığımız süt 5 lira bugün 200 liraya aldığımız peynir 30 lira düşecek mi düşecekse daha da yükselecekse bu böyle devam etmez olmayacak şeyler ile bu milleti oyalamayın Bu memleket bizim bu millet buna layık değil onun için diyoruz ki yapamayanlar gitsin beceriksizler gitsin yapanlar gelsin bu işi becerenler gelsin enflasyonla birlikte fiyatlarını düşürecekler gelsin bu millet bunaldı  evine ekmek götüremiyor hala geldi kirayı ödeyemez haldeler elektrik su borcu ödeyemez hale geldiler.”

 

“BİLGE LİDER DAVUTOĞLU BU AZİZ MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN GÖREVE TALİP”

 

Başkan Ertaş: “İşte Liyakat ve tecrübeye önem veren Türkiye’yi iyi bilen ve geçmişe hizmetleriyle kendini kanıtlamış bilge lider Ahmet Davutoğlu ve Gelecek partisi olarak bu aziz millete diyoruz  ki enflasyonu düşüreceğiz. Fiyatları düşüreceğiz alım gücünü arttıracağız. İşçi ve iş vereni kollayıp gözeteceğiz işten çıkarmaların önüne geçeceğiz. Bu ülkede özellikle Afyon’da kimse aç ve açıkta kalmayacak gençlerimize yeni iş imkânları sağlayacağız. Kadınlarımıza demokratik hak ve özgürlükleri yanında iş imkanları vereceğiz.” Dedi. 

 

“TÜRKİYE’NİN UMUDU ALTILI MASA”

 

Ülkenin Ümidinin 6’li masa olduğunu ifade eden Başkan Ertaş: “6’lı masada tespit değil çözüm var. Sohbet degil gelecek var. Gelecek Partisi, Deva, Saadet, Demokrat, İyi parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden oluşan 6’lı masada Türkiye’nin gerçekleri ışığında tespit edilen her türlü noksanları göz önünde bulunduran komisyon üyeleri çözüm ortaya koymuştur. 200 sayfalık bir metinle iktidara gelince önce adalet ve ekonomide neler yapılacağı metinde yer aldı. Sokakta çarşıda pazarda ne sıkıntı varsa çözüm sunulan bir eylem planı hazırdır bu planımızda memur işçi öğretmen emekli işsiz talebe ev kadını hasta bakıcı özürlü sağlıklı yaşlı genç yani toplumun bütün kesimlerini etkileyen ve pek çok sorunu yönelik çözümler var. Yapılan eylem planında çözüm ve taahhütlerin bulunduğu ve bu söylenenlerin gelecekte kurulacak altılı masa hükümetince hayata geçirilecek halkın refah ve mutluluğu için bu planımızı uygulayıp kısa zamanda netice alacağız dediler. Bunu iyi günde gören Türkiye’deki yaşlısı genci kadını erkeği çocuğu umudunu bu altılı masaya bağlamıştır. Türkiye’nin özellikle Afyon halkının umudu ve geleceği olarak gördüğü Altılı masa için iktidar ve ortakları ne yaptıysa ne söyledilerse tutmadı. Altılı masa milletin ve Afyon’un halkın gözünde Umut oldu. Şimdi altılı masada kamuoyunda takdir görünce birileri biz de bir masa var diye ortada bir masa koymaya çalışıyorlar. Ey vekilim Eylül ayında kurulan masaya bak dön de Bir de kendinize bakınız. Mısırla barışmak Suriye ile kucaklaşmak İsrail ile yol yürümek için çevreden yardım alan masa bir daha bir araya gelememiş. Milletin özünden çıkmış milletin özlemi umudu geleceği olmuş ve Türkiye’yi bu buhrandan zamlardan kurtulacak projeler üreten Altılı masaya bak. Kıyaslaması bile abestir şimdi Altılı masayı millet kabullendi diye bir masa kurma sevdanınız varsa iyi düşünün böyle sizin bir seferlik göstermelik masa değil de devamlılık arz eden algıdan vergiden uzak zamsız refah vadeden ucuzluk ve geçim masası kurunda görelim 20 yıldır kuramadığınız masa kurulmuştur. Bu masa Türkiye’yi uçurumdan çekerek düzlüğe çıkaracak masadır. Türk halkına Afyonumuza iş aşı verecek masa Altılı masadır. Geleceği ümitle bakan gençlere imkân verecek masadır. Hayatı normalleştirip ucuzluğu getirecek Altılı masadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın bu nedenle başka masa ve vaatler tutmaz Gelecek bizimle Gelecek Gelecek Altılı masa ile Gelecek.” Dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu

Şubat 27, 2024, Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İş İnsanlarıyla Buluştu için yorumlar kapalı
Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor!

Şubat 27, 2024, Kira Geliri Beyanı Süreci Başlıyor! için yorumlar kapalı
Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Okul Sporları Küçükler Basketbol Müsabakaları Heyecanla Tamamlandı için yorumlar kapalı
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı