• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elmalı İslamlar’da su sevinci

Elmalı İslamlar’da su sevinci

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, arıtmadan kanalizasyona, yağmur suyu drenajından, içme suyuna Elmalı’nın biriken altyapı sorunlarını çözmeye devam ediyor. ASAT ekipleri son olarak Elmalı İslamlar Mahallesi’nde uzun yıllardır kullanımda olan içme suyu isale hatlarında yaşanan sorunların artması üzerine yenileme çalışması yapıyor.

ANTALYA (İGFA) – İnsan sağlığını tehdit ederek sürekli bakım ve onarım gerektiren eskimiş hatlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından dünya standartlarında yeni PVC borular ile değiştiriliyor. 10 bin 600 metre uzunluğundaki ana hattın büyük bir kısmını yeni borular ile değiştiren ASAT ekiplerinin çalışmalarında sona gelindi.

Yenileme çalışmalarının üç haftalık bir süre içerisinde tamamlanacağını belirten, Elmalı ASAT Şube Müdürü Bilal Bayram “Vatandaşımızın sağlığını her geçen gün daha fazla etkileyen 10 bin 600 metrelik hatta ASAT ekipleri olarak yenileme çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. Büyükşehir Belediyesi olarak ASAT Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza en temiz, en kaliteli suyu en iyi şartlarda ulaştırmakla yükümlüyüz. İslamlar mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı sağlıklı içme suyu sunmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

İslamlar Mahalle Muhtarı Bilal Karakaya da eskimiş içme suyu isale hatlarından dolayı uzun yıllar sıkıntı yaşandığını belirterek, şunları söyledi; “Sürekli patlayan hattın arızaları son yıllarda giderek artan bir hal almıştı. Yaşanan sıkıntıları Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ilettik sağ olsun hemen talimat vererek çalışmaları başlattı, yanımızda oldu. Mahallelimiz adına bizleri kaliteli ve sağlıklı su ile buluşturan başkanımıza canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.”

Mahalle sakinlerinden Zeliha Aydoğmuş ve Mürüvet Karaman da yaşanan su sıkıntısı nedeniyle en büyük zorluğu kadınların çektiğine işaret ederek. “Açıyorsun çeşmeyi su yok.  Sürekli su kesintileri yaşadık. Ama şimdi bu çalışmayla suyumuz olacak.

Başkanımızın sözüyle düzeleceğine inanıyoruz. Kurtarırsa bizi Muhittin Böcek başkanımız kurtarır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Afyonkarahisar’da Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması

Afyonkarahisar’da Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması

Nisan 16, 2024, Afyonkarahisar’da Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması için yorumlar kapalı
Firari Hükümlü Afyonkarahisar’da Yakalandı!

Firari Hükümlü Afyonkarahisar’da Yakalandı!

Nisan 16, 2024, Firari Hükümlü Afyonkarahisar’da Yakalandı! için yorumlar kapalı
Jandarma Ekipleri Suçüstü Yakaladı!

Jandarma Ekipleri Suçüstü Yakaladı!

Nisan 16, 2024, Jandarma Ekipleri Suçüstü Yakaladı! için yorumlar kapalı
Belediye Başkanı Köksal’dan Müdürlüklerde Yeni Görevlendirme

Belediye Başkanı Köksal’dan Müdürlüklerde Yeni Görevlendirme

Nisan 16, 2024, Belediye Başkanı Köksal’dan Müdürlüklerde Yeni Görevlendirme için yorumlar kapalı
Afyonlu Sporcundan Çifte Altın Madalya

Afyonlu Sporcundan Çifte Altın Madalya

Nisan 16, 2024, Afyonlu Sporcundan Çifte Altın Madalya için yorumlar kapalı