• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Deprem Evlerini Hep Birlikte Faaliyete Geçirelim

Deprem Evlerini Hep Birlikte Faaliyete Geçirelim

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal; farklı bir gündem oluşturarak Afyonkarahisar’da bulunan İnaz deprem evlerinin Afyonkarahisar’da konaklayan depremzede vatandaşların kullanımına açılmasını istedi. 

İnaz deprem evlerinin sahipsiz ve bakımsız bir halde bom boş şekilde durması yerine tadilat yapılıp, KYK yurtlarında kalan depremzede vatandaşların orada daha rahat bir yaşam alanında konaklamalarının daha doğru olacağını ifade eden Başkan Uysal böylelikle en az 500 dairenin de atıl bir halden kurtarılıp değerlendirilebileceğini söyledi. 

Başta Cumhurbaşkanı sayın  Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar’da bulunan siyasi partilerin il başkanlarına seslenen Uysal: “Bu bölgede İnaz İlkokulu ve İnaz Ortaokulu var. Aynı zamanda burada da deprem evleri ve Osmanlı Camisi var. Biliyorsunuz depremden mağdur olan vatandaşlarımıza kalabilecek bir yer bulabilmek için devletimiz KYK Yurtlarını depremzedelere açtı. Ve Üniversite öğrencilerimiz şu anda okullarına geçici bir süre ara vermek durumunda kaldılar. 

Afyonkarahisar ilimizde de herkesin bildiği gibi 603 tane depremzedelere yapılmış olan evlerimiz bulunuyor. Bunların 500 hanesi boş şekilde duruyor. Kullanım sahibi yok. Karşımızda 5 yıldızlı büyük bir otel Alusso’nun Oteli var. Onun etrafında bulunan 603 adet daireden, 100 adet daire dolu, geri kalan 500 daire bomboş halde bekliyor. Bu daireleri depremzedelere neden vermeyelim. Bu daireler buralarda mahvolmuş bir şekilde bekliyor. 

Gerçekten bakımsız ve sahipsiz bir halde kendi haline terk edilmiş durumda bekliyorlar. Burada aslında yapılmış olan bir yol güzergâhı da var. Otobüs seferleri var. Yani bariz bir yaşam alanı burada mevcut. İlkokulumuz, Ortaokulumuz deprem evleri, Osmanlı camisi yani burada depremzedeler için yaşam kaynağı olabilecek her şey var. KYK yurtlarında 1000 kişilik, 1500 kişilik gibi herkesi ayrı şekilde ağırlamak yerine buradaki deprem evlerini, depremzede kardeşlerimiz için değerlendirebiliriz. Bu evleri depremden dolayı mağdur olan vatandaşlarımıza verelim. 

Buradan da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir sesle ve çığlıkla sesleniyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız siz bu görevi burada verdiğiniz zaman depremzedelere burada 500 konut hazır hale getirilip, tadilatı yapılıp teslim edilebilir. Daha önceki depremlerde Çobanlar, Gebeceler, İscehisar, Değirmendere köyü gibi buralarda meydana gelen depremlerden dolayı bu deprem evlerini vermiş olduğunuz vatandaşlar şuan burada kalmıyorlar. Bizler de bu deprem evlerinin o yüzden tadilatını yapıp depremzede kardeşlerimize rahatlıkla verebiliriz. Onların kullanımına buraları açabiliriz.  Aynı zamanda buradan Sayın Afyonkarahisar Valimiz Kübra hanıma da seslenmek istiyorum. 

Ek olarak Afyon’da bulunan siyasi partilerimizin il başkanlarına da seslenmek istiyorum. Artık deprem bölgesine bu yardımı biz götürdük, şunu götürdük, bunu yaptık, şunu yaptık, az oldu, çok oldu tartışmalarına bir son vererek buradaki evleri, İnaz deprem evlerini hep birlikte faaliyete geçirelim. Depremzede kardeşlerimize birlikte teslim edelim. El birliği yapalım.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı
Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi

Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi

Şubat 26, 2024, Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi için yorumlar kapalı
Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım

Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım

Şubat 26, 2024, Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım için yorumlar kapalı
Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar

Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar

Şubat 26, 2024, Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar için yorumlar kapalı