• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Basketbol’da yine kaybettik !!

Basketbol’da yine kaybettik !!

Beşiktaş Sompo Japan çok kötü oynadığı ilk yarıdan sonra top kayıplarındam kurtuldu ve Afyon Belediye’yi deplasmanda 82-79 yendi.

Beşiktaş Sompo Japan çok kötü oynadığı ilk yarıdan sonra top kayıplarındam kurtuldu ve Afyon Belediye’yi deplasmanda 82-79 yendi. Bu sonuçla üst üste altıncı mağlubiyetini alan Afyon Belediye ateş hattında kaldı.

Beşiktaş’ta sakatlıkları nedeniyle Jason Rich, Robin Benzing ve Dusan Cantekin kadroda yer almadı.

Afyon Belediye’nin ilk hücumda iki hücum ribaundundan sonra basketi bulması, ardından Beşiktaş’ın ilk hücumu 24 saniyeyle kullanamaması konsantrasyon farkları konusunda ilk mesajı verdi. Birinci dakikada Afyon’dan Culpepper’in aldığı teknik faul Amerikalı guardın gönderildiği eski takımına karşı çok istekli olduğunu gösteriyordu. Burada akıllara gelen soru Afyon Belediye’nin aşırı konsantrasyonunun üzerlerinde baskı oluşturup oluşturmayacağı idi.

Altıncı dakikaya girilirken Afyon Belediye, Altan Erol’un sayılarıyla 18-13 öne geçti. Beşiktaş savunma kaynaklı sayılarla oyunu dengelemeye çalıştı ancak top kayıpları yapınca ilk periyodu 22-17 Afyon Belediye önde tamamladı. Bu bçlümde Beşiktaş 6 top kaybetti, Afyon 5 hücum ribaundu aldı.

Beşiktaş’ın 9. top kaybının ardından Afyon Belediye ikinci çeyreğin 3. dakikasında farkı 7 sayıya (28-21) çıkardı. Culpepper’ın peşpeşe iki üçlüğü ile altıncı dakikada fark çift hanelere (39-27) geldi. Çeyreğin bitimine 3:24 kala Can Maksim Mutaf ikinci sportmenlikdışı faulle maçı tamamladı ancak bu karar inandırıcı olmadı.

Not: Gerek FIBA’nın, gerekse Euroleague’nin benimsediği sportmenlikdışı faul anlayışı basketbolun neredeyse temassız oynanmasına neden oluyor ve basketbolun genlerini değiştirerek oyuna zarar veriyor. Ayrıca bizim hakemlerimizin de konuyu abarttıkları başka bir gerçek…

İlk yarıyı 45-34 önde tamamlayan Afyon’da 3 oyuncu çift hanelere (Altan Erol 10, Hagins 11, Culpepper 14) yükseldi, Beşiktaş 11 top kaybı yaptı. Afyon 3/14, Beşiktaş 1/9 ile üçlük attı.

Üçüncü çeyreğin 3. dakikasında Beşiktaş Ivan Buva ile farkı 6 sayıya (53-47) düşürürdü, Afyon Belediye ise Culpepper ve Altan Erol ile rakibinden kaçmaya çalıştı. Beşiktaş adam değişmeli savunması ile Afyon skor üretmesini önlerken Buva ile 9. dakikada farkı 1 sayıya (61-60) çekti, Erkan Veyseloğlu’nun basketi ile son çeyreğe 62-61 önde girdi.

Dördüncü çeyreğin ilk dakikasında Altan Erol topun kendisinden çıktığını söyleyerek hakemlere yardımcı oldu. Beşiktaş ikinci dakika içinde 4 sayılık (65-61) avantaj yakaladı. Afyon Belediyesi, Culpepper’ın 21. sayısıyla 6 dakika kala farkı 1 sayıya (70-69) düşürdü.

Afyon Belediye iki top çalarak 3 dakika kala skoru 73-72 lehine çevirdi. 1:53 kala skor 76-76 eşitlendi. Son dakikaya girilirken Gibson’ın üçlüğüyle Beşiktaş 81-78 öne geçti, 47 saniye kala Altan Erol top kaybı yaptı.

39 saniye kala Kenan Sipahi serbest atışları kaçırdı, 20 saniye kala Earl Calloway serbest atışları 1/2 ile kullandı: 81-79.

10 saniye kala Kyle Gibson çizgiye gitti ve ikinci atışı sayıya çevirerek skoru 82-79’a getirdi.

Son Afyon hücumunda önce Culpepper, sonra Calloway üçlük pozisyonunu buldu ancak şutları sokamadı ve Beşiktaş ikinci yarıdaki oyunu ile 82-79 galip geldi.

Öne çıkanlar…
Afyon Belediyesi: Altan Erol 18 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Randy Culpepper 25 sayı (4/12 üçlük), 3 ribaund, 3 asist, Jamelle Hagins 15 sayı, 1 ribaund, 2 asist
Beşiktaş Sompo Japan: Erkan Veyseloğlu 11 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Ivan Buva 21 sayı, 7 ribaund, 1 asist, Kyle Gipson 21 sayı (3/6 üçlük), 5 ribaund, 4 asist

kaynak : basketfaul.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı
Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi

Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi

Şubat 26, 2024, Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi için yorumlar kapalı
Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım

Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım

Şubat 26, 2024, Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım için yorumlar kapalı
Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar

Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar

Şubat 26, 2024, Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar için yorumlar kapalı