• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İzmir Demokrasi Üniversitesi’nden “Demokrasi Yürüyüşü”

İzmir Demokrasi Üniversitesi’nden “Demokrasi Yürüyüşü”

İzmir Demokrasi Üniversitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper öncülüğünde akademik ve idari personelin katılımıyla geleneksel hale getirdiği “Demokrasi Yürüyüşü”nün beşincisini gerçekleştirdi. İZMİR (İGFA) – İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper yapmış olduğu basın açıklamasında, darbe girişiminin altıncı yılında Gündoğdu Meydanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yapılan yürüyüşün […]

İzmir Demokrasi Üniversitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper öncülüğünde akademik ve idari personelin katılımıyla geleneksel hale getirdiği “Demokrasi Yürüyüşü”nün beşincisini gerçekleştirdi.

İZMİR (İGFA) – İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper yapmış olduğu basın açıklamasında, darbe girişiminin altıncı yılında Gündoğdu Meydanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yapılan yürüyüşün Türk akademisinin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının ifadesi olduğu vurguladı. Tunçsiper açıklamasında; “Tarihi kahramanlıklarla dolu, bağımsızlık ve özgürlüğünden hiçbir zaman ödün vermemiş bu yüce millet, o gece, adeta ikinci kurtuluş mücadelemize imza atmıştır. Türk milletinin aziz mensupları, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Vatan için canlarını feda etmekten çekinmediler” dedi.

Şehitlerin kalplerdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceğini söyleyen Tunçsiper, ” Bu hain girişim sonrasında doğan ve adeta milli birlik ve beraberliğimizin, demokrasiye olan inancımızın bir anıtı gibi yükselen İzmir Demokrasi Üniversitesi taşıdığı önemin farkındadır. Demokrasimizi ve milletimizi gurur ile temsil etme yolunda, üreteceği bilim ve yetiştireceği gençlerle İzmir’den tüm dünyaya açılan bir pencere olmaktadır. Biz İzmir Demokrasi Üniversitesi mensupları olarak, milletimizin teröre karşı sergilediği dik ve kararlı duruşun sürekli destekçisi, demokrasimizin bekçisi olacak, ülkemizin hak ettiği güç ve değere kavuşması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

“Demokrasi Yürüyüşü”nün ardından, İzmir Demokrasi Üniversitesi akademik ve idari personeli Narlıdere (Boyatlı) Şehitliği’ni ziyaret etti. Üniversite Rektörlük Yerleşkesinde başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere vatan mücadelesinde canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimiz ruhuna hitaben Kur’an-ı Kerim tilaveti ve lokma hayrı yapıldı. Üniversitede düzenlenen konferans ve sergi açılışının ardından Uzundere Yerleşkesinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı