• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Arabacı; Benim de çorbada tuzum olsun

Arabacı; Benim de çorbada tuzum olsun

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Mustafa Enis Arabacı Gün FM’de Seçime Doğru programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. 

 

Gençlik yıllarından itibaren ülke siyasetiyle ilgili olduğunu kaydeden Arabacı, “Artık bir şeyler yapmak gerektiğini düşündüm. Ülkemizde iyi gitmeyen işler var. Benim de çorbada tuzum olsun istedim. İyi Parti benim de fikirlerime uygun bir parti. Milletin mutluluğu için çalışmaya hazır bir parti. Sonunda coşkuyla İyi Parti’ye katıldım. Ben klasik bir işadamı değilim. Ülkeme ve ilime karşı sorumluluklarım var diye düşünüyorum. Netice olarak İyi Parti’ye katıldım” diye konuştu.

 

“Gereği yapılacak”

 

Hem deprem hem de selde yitirdiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anan Arabacı, “Biz depremin ikinci günü sağlık ekibimizle Hatay’a gittik. Elimizden geldiğince bir şeyler yaptık. Çok büyük bir felaketti. Bu iş bir daha yaşanmayacak şekilde tüm Türkiye’de çözülmeli. Bir daha insanlarımız bunu yaşamasın. Gereği mutlaka yapılmalı. Gereği de belli. Önümüzdeki süreç de partimiz iktidara geldiğinde gereğini yapacaktır. Binaların yerleri doğru seçilmeli. Zemin etüdü doğru yapılmalı, her önüne gelen müteahhit olmamalı, kullanılan malzemeler nitelikli seçilmeli. Bu tedbirler mutlaka alınmalı. Bunlar yapılırsa ve imar rant unsuru olarak değil de güvenliği ön plana almalıyız. Bir zihniyet değişikliği gerekiyor. Deprem konusunda ezberleri bozan bir siyasi anlayış ve yaklaşım gerekiyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

“Meclis son dönemde etkisizleşti”

 

Geriye dönük eleştiri yapmak yerine ileriye dönük planları konuşarak siyaset yapmayı istediğini belirten Arabacı, “Bugüne kadar denetim yeterince çalışmamış. Hukukla ilgili sorunlar var. Bence Meclis son dönemde etkisizleşti. Bu da otokontrolü bozdu. İletişimin bu kadar yaygınlaşmasıyla artık başka bir dünya var. Bir günde her şey değişebiliyor. Her şey çok ucuzladı. Siyasetin bu konulara da çözüm getirmesi gerekiyor” dedi. 

 

“İstihdam önemli bir sorun”

 

Toplumun en önemli meselesinin ekonomi olduğunu belirten Arabacı, “Son dönemde büyük bir ekonomik bunalım var. İnsanların yaşam standartlarını düşürdü. Gençler hayat kurmakta zorlanıyor. Yine istihdam önemli bir sorun. Gençler istedikleri gibi iş bulamadıkları için yurt dışına gitmeyi düşünüyorlar. Eksik hukuk sistemi ve tek adam yönetimi de önemli bir problem” diye konuştu.

 

“Kılıçdaroğlu ilk turda seçilir”

 

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda seçileceğini düşündüğünü belirten Arabacı, “Biz sahada vatandaşlarımıza kendimizi anlatacağız. Şu ana kadar bana yansıyanlar gayet iyi. Partimiz hem ilimizde hem de ülkemizde güzel sonuçlar alacak. İnsanı sevip değer vermek önemli. İyi Parti bunu öncelikli gören bir parti. Ben sonuç alma noktasında iddialıyım. Benden silik bir siyaset değil, cüretkâr bir siyaset uygulaması görebilirsiniz. Ezberleri bozacak çalışmalar yapacağız” dedi.

 

“Avantajlarımızı daha iyi kullanabilmeliyiz”

 

Afyonkarahisar’ın son yıllarda gelişme gösterdiğini belirten Arabacı, “Ama ilimizin daha da gelişmesi lazım. Uluslararası yatırımcıların gelmesi lazım. Çevremizdeki illere göre avantajlarımızı daha iyi kullanabilmeliyiz. Afyonkarahisar’da iş hayatında lider olduğumuz sektörler var. Bu sektörlerin genişletilmesi lazım. Örneğin lojistik alanında iyileştirmeler lazım. Yakında Afyonkarahisar ile ilgili ayrıntılı projelerimizi açıklayacağız” diye konuştu. 

 

“Elbirliğiyle çalışacağız”

 

Gençleri en çok önemseyen partinin İyi Parti olduğunu söyleyen Arabacı, “Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi hala inşaat. Sanayi ve teknolojinin üzerine gidilmesi gerekir. Gençlerimize mutlaka iş bulmalıyız. Ayrıca kadınlarımızı da çok önemsiyoruz. Kadınların iş hayatında oldukça başarılı olduklarını biliyorum. Onların hayatın her alanında başarılı olmaları için destek olmaları lazım” dedi. 

Tüm aday adaylarının kardeşi olduğunu belirten Arabacı, tüm aday adayları ile elbirliği içinde çalışacaklarını söyledi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu İçin İlkokullar Arası Yarışma Başvuruları Başladı

Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu İçin İlkokullar Arası Yarışma Başvuruları Başladı

Şubat 20, 2024, Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu İçin İlkokullar Arası Yarışma Başvuruları Başladı için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar, Lojistik Sektöründe Önemli Bir Kavşak Haline Gelecek

Afyonkarahisar, Lojistik Sektöründe Önemli Bir Kavşak Haline Gelecek

Şubat 20, 2024, Afyonkarahisar, Lojistik Sektöründe Önemli Bir Kavşak Haline Gelecek için yorumlar kapalı
Nazmi Saatçi Mahalle Muhtarı Adayı Şura Köylü’ye Ziyaret

Nazmi Saatçi Mahalle Muhtarı Adayı Şura Köylü’ye Ziyaret

Şubat 20, 2024, Nazmi Saatçi Mahalle Muhtarı Adayı Şura Köylü’ye Ziyaret için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar İçin Esnaf, Vatandaş ve Yerel Yönetim Bir Bütün Olacak

Afyonkarahisar İçin Esnaf, Vatandaş ve Yerel Yönetim Bir Bütün Olacak

Şubat 20, 2024, Afyonkarahisar İçin Esnaf, Vatandaş ve Yerel Yönetim Bir Bütün Olacak için yorumlar kapalı
Öztaş’ın Seçim Bürosu Açıldı

Öztaş’ın Seçim Bürosu Açıldı

Şubat 20, 2024, Öztaş’ın Seçim Bürosu Açıldı için yorumlar kapalı