• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ali Özkaya basının talepleri ile ilgilenecek !!

Ali Özkaya basının talepleri ile ilgilenecek !!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya yerel basının durumu ve talepleri ile ilgileneceğini ifade etti.   Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun hazırladığı yerel basın acil durum bilgi notu hakkında bilgi veren Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun hazırladığı yerel basın acil durum bilgi notunu size takdim ediyoruz. Yerel basının içinde bulunduğu maddi zorluk […]

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya yerel basının durumu ve talepleri ile ilgileneceğini ifade etti.

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun hazırladığı yerel basın acil durum bilgi notu hakkında bilgi veren Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun hazırladığı yerel basın acil durum bilgi notunu size takdim ediyoruz. Yerel basının içinde bulunduğu maddi zorluk ve sıkışıklıkların genel bir özeti bu raporda yer alıyor. Tüm illerin başkanları ve Konfederasyon Başkanlığı tarafından başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletin tüm kademelerine, silsileyi takip ederek bu rapor ulaştırılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Trabzon’da yine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay Bey’e aktarılmıştı. Tüm illerde böyle ortak bir hareket başlatıldı. İllerin mülki amirleri olarak Sayın Valilere, sonrasında da iktidar partisi milletvekillerimize konu arz ediliyor. Bu konuda özellikle sizin ilginizi meslektaşlarımız adına istirham ediyoruz.” dedi.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ TEMİNAT ALTINA ALINACAK

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, içerisinde bulunup önemli bir kısmına katkı verdiklerini belirttiği Yargı Paketinde ifade özgürlüğünü esas alan yaklaşık 10 tane Ceza Kanununda madde olduğunu söyledi. Bunların bir kısmının terör örgütü propagandası olduğunu belirten Özkaya, “Terör propagandası yerine biz bunu ifade özgürlüğü başlığında ele aldık. Cezaların miktarı açısından istinaf mahkemelerinde kesinleşiyor. Bunu üç aşamalı hale getireceğiz. Temyiz yönünü açacağız. Dolayısıyla bir başka suç diyelim ki adam yaralama suçu 5 yıldan az olursa İstinaf Mahkemesinde kesinleşecek. Ama ifade hürriyeti, basın özgürlüğü kapsamındaysa 1 yılda ceza almış olsa istinaftan temyize gidecek. Üç kademeli şekilde ifade özgürlüğünün daha çok teminat alındığı bir düzenleme üzerinde çalışıp bitirdik. İnşallah Ekim ayında ilk yasalaşacak çalışmalardan birisi de budur” diye konuştu.

GAZETE ÇIKARMAK İÇİN BİR DİLEKÇE YETİYOR

Bir dönem Afyonkarahisar’da 21 gazetenin var olduğunu bu sayının 7 gibi makul bir rakama indiğini belirten Milletvekili Özkaya şöyle konuştu: “Küçük yerlerde gazete sayısı çokluğu sorundur. Yeni sistemde bir cep telefonuyla internet gazeteciliği yapılması, eline bir telefon, bir fotoğraf makinesi, bir kâğıt kalem alan herkesin gazeteci olması da meslek açısından bir şansızlıktır. Ama tüm bunların disipline edilecek bir sistem olması mesleğin saygınlığı daha da arttırılabilir. Devletin bir kısım karar alma süreçleri daha kolaylaşabilir. Gazetecilik yapan kişilerin geçmişlerinin, sicillerinin temiz olması gereklidir. Gazetecilik gibi ciddi ve önemli bir kamu görevini tartışmalı isim ve şaibeli kişilerin yapması halinde toplumsal yarar sağlanamaz. Biz de TBMM’de bu yöndeki çalışmalarda elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı