• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Akar; Partim için çok çalıştım, çalışmaya devam edeceğim

Akar; Partim için çok çalıştım, çalışmaya devam edeceğim

CHP Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Anıl Halis Akar, üyesi olduğu Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 

Aday adaylığını ilan ettikten sonra ummadığı bir karşılık gördüğünü hem parti içerisinden hem de parti dışından kendisine büyük teveccüh gösterildiğini belirten Anıl Halis Akar, “Siyasette genç yüzlere ihtiyaç olduğunu bir kez daha anlamış oldum” dedi.

11 yıldır İstanbul Kadıköy Belediyesi’nde yüksek mimar olarak görev yapan 35 yaşındaki Anıl Halis Akar, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdiği ziyaretinde “Basın mensuplarının birçoğu ile diyaloğumuz ve tanışıklığımız olmasına rağmen bu ziyaret vesilesi ile kendimi ifade etmek isterim. Kadıköy Belediyesi’ndeki görevimin yanı sıra 2 dönemdir İstanbul Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktayım. Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 9 yıldır başkan yardımcılığı görevinde bulunuyorum. Afyon Gün FM’de yayınlar yaparak ailemin yayıncılık mesleğiyle olan bağımı sürdürüyorum. Siyasete çocuk yaşta başladım diyebilirim. Kendimi İstanbul’da yetiştirme imkanı buldum. Bu noktada bana her zaman destek olan babam İsmail Akar ve annem Fadime Akar’a şükranlarımı sunuyorum. En büyük gururum onların evladı olmaktır” dedi.

Yaşının gençliğine rağmen siyasette epeyce emek sarf ettiğini anlatan Anıl Halis Akar, “2017 referandumunda partimin seçim çalışmaları kapsamında 57 ilde CHP’nin çalışmalarına katıldım. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul’daki seçim kampanyasını yürüttüm. 2019’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasında yer aldım. İstanbul’un 39 ilçesinde İmamoğlu Başkan için çalışmalara katıldım. Bu çalışmalarımda parti büyüklerimin ilgisine mazhar oldum. Bu seçim dönemi geldiğinde de parti büyüklerim bana adaylık sürecimi başlatmam gerektiğini belirtince bunu emir telakki ettim ve müracaatımı yaptım. Annem ile babamın dahi adaylık kararımdan sonradan haberleri oldu” dedi.

Milletvekili aday adaylığı kararını aldıktan sonra Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı’nın Kemal Kılıçdaroğlu olması için kapı kapı dolaşmaya, köy köy gezmeye talip olduğunu belirten CHP Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Anıl Halis Akar, “Afyonkarahisar’daki parti büyüklerimden de büyük destek gördüm. Onların hepsi benim ağabeyim, ablalarım. Eski il başkanlarımızı davet ederek onların görüşlerini önerilerini dinledim. Millet İttifakı’nın il Başkanları ile bir araya gelerek güç ve görüş birliği gerçekleştirdik. Hepsinin desteği ile seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Afyonkarahisar’da hem CHP olarak hem de Millet İttifakı olarak önemli bir başarı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar

Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar

Mayıs 21, 2024, Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar için yorumlar kapalı
AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

Mayıs 21, 2024, AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Feci Kaza

Afyonkarahisar’da Feci Kaza

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Feci Kaza için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı

Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı

Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı için yorumlar kapalı