• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. İleri, Bursa’da Fetih Müzesi’ne hayran kaldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. İleri, Bursa’da Fetih Müzesi’ne hayran kaldı

Bir dizi program için Bursa’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan, dünyanın en büyük tam panoramik müzesi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne hayran kaldı.

BURSA (İGFA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Başkan Dündar tarafından Fetih Müzesi’nde ağırlanan Genel Başkan Yardımcısı İleri, “Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni gezerken, kendimi zaman içerisinde ışınlanmış gibi hissettim. Adeta bir sanat eseri. Başkan ve ekibini kutluyorum” dedi

Başkan Mustafa Dündar ile birlikte müzeyi gezerek bilgiler alan Dr. İleri, Bursa’nın fethedildiği 6 Nisan 1326 tarihinin 3 boyutlu resmedildiği kubbeye çıktığında, kendisini zaman tüneli içerisinde fetih gününe ışınlınmış gibi hissettiğini söyledi. Kendisinin de tarihe büyük bir merak duyduğunu ve bu konuda pek çok eser incelediğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, “Şahsen tarihe de meraklı bir insan olarak çok etkileyici buldum. 23 yıl süren kuşatmanın ardından Bursa’mızın kan dökülmeden gerçekleşen fethinin canlandırıldığı bu ortamda bulunmak, oldukça heyecan verici” dedi.        

DR. İLERİ; “KENDİMİ IŞINLANMIŞ GİBİ HİSSETTİM”

AK Parti Bursa il yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyarette, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Dr. İleri, “Bursa’mızın fethinin canlandırıldığı bu ortamda bulunmak oldukça heyecan verici. Bursa’da böyle büyük ve kapsamlı bir panoramik müze kurulmuş olması, beni çok sevindirdi. Bursa, tarımı, sanayisi ve yeşil doğası ile de ön plana çıkıyor ancak, Bursa bizim tarihi kalemiz. Böyle bir müzenin olması çok çok isabetli olmuş. Oldukça fazla bir emek harcanmış. Hakikaten insanı alıp o yıllara götürüyor. Son derece keyifli bir gezinti yaptık. Resmin bulunduğu kubbeye çıktığımda, zaman içerisinde ışınlanmış gibi oldum. Gerek ses, gerek görsellik olsun çok güzel düşünülüp uygulanmış. Son derece ayrıntılı çalışılmış, bir anlamda sanat eseri diyebilirim. Ben, tarihimizi anlatan böylesine muhteşem bir eseri Bursa’ya ve ülkemize kazandıran Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Başkan Mustafa Dündar, ziyaretin sonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknoloji Başkanı Dr. Ömer İleri’ye, Orhan Gazi’nin miğferinin replikasını hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar

Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar

Mayıs 21, 2024, Diyarbakır’da Yeşille Buluşmanın Yarattığı En Güzel Parklar için yorumlar kapalı
AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

Mayıs 21, 2024, AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Feci Kaza

Afyonkarahisar’da Feci Kaza

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Feci Kaza için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı

Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Aranıyordu, Yakalandı için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı

Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı

Mayıs 21, 2024, Afyonkarahisar’da Tehdit ve Darp İddiası: Suçlu Tutuklandı için yorumlar kapalı