• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyon’daki genç yetenekler ödüllerini aldı

Afyon’daki genç yetenekler ödüllerini aldı

Afyonkarahisar Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Okul Sporları Minikler ve Küçükler Yüzme Müsabakaları, renkli anlara sahne oldu. 

Yüzme tutkunları, kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışlarda birbirlerine üstünlük sağlamak için mücadele etti.

Dereceye giren sporcular, düzenlenen ödül töreninde madalya ve ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve TSYD Şube Müdürü Nadir Güzbey’in elinden aldı. 

Ödül töreninde konuşan Kasapoğlu, Okul Sporları’nın gençlerin sporla tanışması ve yaşam biçimi haline gelmesi için önemli bir fırsat sunduğunu belirterek dereceye giren sporcuları tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Afyonkarahisar’ın spor kenti olma yolunda ilerlediğini vurgulayan Kasapoğlu, “Bu müsabakalar da bunun en güzel örneklerinden biri. 

Sporu her yaştan vatandaşımıza sevdirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Müsabakalar, aileler tarafından büyük ilgiyle izlenirken, çocukların performansı karşısında ailelerin heyecanı da doruk noktaya ulaştı. 

Dereceye giren sporcular ise gelecekte daha büyük başarılar elde etmek için daha çok çalışacaklarını ifade ettiler.

Dereceye Giren Sporcular ve Yarış Kategorileri:
– 7-8 yaş kategorisi 100m Serbest Kızlar birincisi: Hira CENGİZ (Atatürk İlkokulu)
– 7-8 yaş kategorisi 100m Serbest Erkekler birincisi: Ramazan Yiğit GENÇER (Ayşegül Arsoy İlkokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 100m Sırtüstü Kızlar birincisi: Ada Su CANER (İstek Afyon Okulları)
– 11-12 yaş kategorisi 100m Sırtüstü Erkekler birincisi: Orhan Ali BAŞARAN (13 Özel Yavuzoğlu Ortaokulu)
– 7-12 yaş kategorisi 50m Kelebek birincisi (9-10 yaş): Masal TAŞ (Ahmet Ömer Kocaşaban İlkokulu)
– 7-12 yaş kategorisi 50m Kelebek birincisi (11-12 yaş): Naz DEMİR (İstek Afyon Okulları)
– 7-12 yaş kategorisi 50m Kurbağalama birincisi (9-10 yaş): Nil GÜLYURT (TED Afyon Koleji)
– 7-12 yaş kategorisi 50m Kurbağalama birincisi (11-12 yaş): Doğukan AYAR (TED Afyon Koleji)
– 7-12 yaş kategorisi 50m Sırtüstü birincisi (9-10 yaş): Miray ÖZCAN (Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Kurumu)
– 7-12 yaş kategorisi 50m Sırtüstü birincisi (11-12 yaş): Muhammed Ali BİLGİÇ (Oruçoğlu İlkokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 200m Serbest Kızlar birincisi: Naz DEMİR (İstek Afyon Okulları)
– 11-12 yaş kategorisi 200m Serbest Erkekler birincisi: Özay BABALIK (Özel Yavuzoğlu Ortaokulu)
– 7-8 yaş kategorisi 50m Serbest Kızlar birincisi: Hira CENGİZ (Atatürk İlkokulu)
– 7-8 yaş kategorisi 50m Serbest Erkekler birincisi: Emir Yalın KAÇMAZ (Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu)
– 9-10 yaş kategorisi 100m Serbest Kızlar birincisi: Miray ÖZCAN (Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Kurumu)
– 9-10 yaş kategorisi 100m Serbest Erkekler birincisi: Muhammed Ali BİLGİÇ (Oruçoğlu İlkokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 100m Serbest Erkekler birincisi: Özay BABALIK (Özel Yavuzoğlu Ortaokulu)
– 9-10 yaş kategorisi 100m Sırtüstü Kızlar birincisi: Nehir TOZLUTEPE (Erkmen İlkokulu)
– 9-10 yaş kategorisi 100m Sırtüstü Erkekler birincisi: Yusuf ERKOL (Nar Tanesi Eğitim Kurumları)
– 11-12 yaş kategorisi 50m Sırtüstü Kızlar birincisi: Ceren AYTEKİN (Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 50m Sırtüstü Erkekler birincisi: Doğukan AYAR (TED Afyon Koleji)
– 9-10 yaş kategorisi 50m Serbest Kızlar birincisi: Miray ÖZCAN (Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Kurumu)
– 9-10 yaş kategorisi 50m Serbest Erkekler birincisi: Muhammed Ali BİLGİÇ (Oruçoğlu Ilkokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 100m Kelebek Kızlar birincisi: Naz DEMİR (Istek Afyon Okulları)
– 11-12 yaş kategorisi 50m Serbest Kızlar birincisi: Deniz KINACIOĞLU (Şemsettin Karahisari Ortaokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 50m Serbest Erkekler birincisi: Ahmet Ali TEMEL (Istek Afyon Okulları)
– 9-10 yaş kategorisi 50m Kurbağalama Kızlar birincisi: Nil GÜLYURT (Ted Afyon Koleji)
– 9-10 yaş kategorisi 50m Kurbağalama Erkekler birincisi: Kerem SARAÇ (Özel Afyon Neziha Arslan Ilkokulu)
– 11-12 yaş kategorisi 200m Karışık Kızlar birincisi: Naz DEMİR (Istek Afyon Okulları)
– 11-12 yaş kategorisi 200m Karışık Erkekler birincisi: Ahmet Ali TEMEL (İstek Afyon Okulları)

#AfyonYüzmeMüsabakaları #OkulSpordaYeteneklerParlıyor #GençlikVeSpor #SporunRenkleriAfyonkarahisar’da #MiniklerVeKüçüklerYüzmeHeyecanı #SporKentAfyonkarahisar #YarıOlimpikYüzmeHavuzu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı

Şubat 27, 2024, Floor Curling’de Türkiye Şampiyonası’na Katılmaya Hak Kazandı için yorumlar kapalı
Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde

Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde

Şubat 27, 2024, Uluçay’dan Yeni Evlenecek Belediye Personeline Müjde için yorumlar kapalı
Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’

Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’

Şubat 27, 2024, Yağcı: ‘Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız’ için yorumlar kapalı
Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı

Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı

Şubat 27, 2024, Afyon’da Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı için yorumlar kapalı
Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz

Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz

Şubat 27, 2024, Köksal: Birlikte Oturup Ortak Akılla Karar Vereceğiz için yorumlar kapalı