• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyon’da deprem tedbirleri alıyor mu?

Afyon’da deprem tedbirleri alıyor mu?

Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanı Niyazi Ertaş Asrın felaketi olan Kahramanmaraş depreminden sonra deprem bölgesi olan ilimizde yetkililerin hangi önlemleri aldığını sordu.

 

Başkan Ertaş: “Türkiye’yi büyük üzüntüye sürükleyen 11 İlimizi etkileyen iki büyük depremin yaraları sarılırken 20 Şubat akşamı Hatay (Defne) merkezi 6,4 ve hemen ardından Saman Dağı da 5,8 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmesi binlerce canımızın yok olduğu ve binlercesinin yaralandığı depremle imtihanımızın süreceğini gösteriyor. Uzmanlar İstanbul’a dikkat çekerken Afyonumuzun ’da deprem bölgesinde olduğu yetkililerce bildirildi. Bu hususu Afyon basınında gündeme getirildi. Afyon için bu ikazlara kulak veriliyor mu?  Yoksa ilgili ve yetkililer daha düşünüyorlar mı yoksa bu ikazlara kulak vermesi gerekenlerin üslupsuz ve kutuplaştırıcı dili terk ederek acilen Afyon için gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Bakınız 6 Şubat’ta 11 ilde meydana gelen depremde Afyon iyi bir sınav vermiştir. Başta Valilik, Belediyeler Sivil toplum Kuruluşları, Hayırsever vatandaşlarım, Siyasi Partiler, iş adamları… Gereğini yapmıştır. Daha ilk gün esnaflarımız, sanayi sitesi dostlarımız deprem yerine ulaşmış çorba dağıtımı barodan Avukatlar yemek dağıtımı ve diğer gönüllülerle Afyon gereğini yapmıştır. Gelecek Partisi olarak diyoruz ki.  Depremde herkes gereğini yapmıştır. Kimse kimsenin hayrının az mı çok mu olduğu hususunda hüküm yürütemez çocuğun kumbarasındaki 10 lira ile iş adamına verdiği 10 milyon aynı değerde, fırından bir ekmek veren Ayşe Teyzenin ekmeği ile bir tepsi bükme yapan Fatma Bacının bükmesi, hac parasını veren amcanın parasıyla bir kucak odun veren dayımız, bizim için çok değerli Bunu biz yaptık siz neredesiniz diyerek kötü söz ve cümlelerle kötülemek kimsenin haddi değil. Halk böyle olunca şimdi kucaklaşma zamanı şimdi Afyon’da bir deprem olursa ne yapılır acil tedbir almamız lazım oraları gördük şimdi biz oradaki eksikleri Afyon’da yaşamamak için ne yapmalıyız” dedi.

Başkan Ertaş: “Gelecek Partisi olarak böyle büyük acının Afyonda da yaşanmaması için tedbir alalım arama kurtarma ekiplerini bilinçlendirelim. Ekipleri çoğaltalım binaları denetleyelim. Deprem kuşağındaki Afyon için toplanma çadır kurma yerlerini ayarlayalım bu süreci yönetecek bir ekip oluşturalım.  Afyon AFAD buradan kendine ders çıkartarak gönüllü insanımızı iyi yetiştirmesi elzem olmuştur. Vatandaşlarımızı bu hususta bilinçlendirelim Son olarak Gelecek Partisi olarak deprem için Afyonda en başta ahlaka-liyakate önem verilsin” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı

Şubat 26, 2024, Otogarda Uyuşturucu Ticareti Yapan İki Şahıs Yakalandı için yorumlar kapalı
Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon

Şubat 26, 2024, Asayiş Ekiplerinden Silah ve Alkollü Araç Sürücüsüne Operasyon için yorumlar kapalı
Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi

Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi

Şubat 26, 2024, Alper Yağcı’dan Güvenli Park ve Sokak Vaadi için yorumlar kapalı
Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım

Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım

Şubat 26, 2024, Burcu Köksal: Halkın Güvenine Layık Olacağım için yorumlar kapalı
Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar

Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar

Şubat 26, 2024, Uluçay: Bize Dil Uzatanlar Teröristler Konusunda Üç Maymunu Oynuyorlar için yorumlar kapalı