• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ABB’den ‘çocuklar için atölye’ eğitimi

ABB’den ‘çocuklar için atölye’ eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalkınma Ajansı ve Usturlab Deneyim Merkezi iş birliğiyle ABB Çocuk Kulübü üyelerine yönelik “Çocuklar İçin Atölye” programını başlattı. Çocukların astronomi, bilim, doğa, sanat ve teknoloji eğitimlerine erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla proje sonunda 7-12 yaş grubu yaklaşık 800 çocuğa ücretsiz eğitim desteği verilecek.

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi “öğrenci dostu” uygulamalarla sanatı, bilimi ve teknolojiyi küçük yaşta aşılamak amacıyla eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor.

      ABB, Ankara Kalkınma Ajansı ve Usturlab Deneyim Merkezi ile iş birliği yaparak Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kulübü üyesi 7-12 yaş arasındaki yaklaşık 800 çocuğa yönelik “Çocuklar için Atölye” çalışması başlattı.

HEDEF: TABİAT VE SANATI TEKNOLOJİK MATERYALLERLE ÇOCUKLARLA BULUŞTURMAK

     Felsefe, sanat ve bilimsel üretim sürecini daha erişilebilir hâle getirmeyi ve tabiatın bu çağdaki yolculuğuna eşlik etmeyi amaçlayan ABB ile Usturlab Deneyim Merkezi bu projeyle; bilimi sokağa, oyunlara, şehirlere ve okul sıralarına taşıyarak dezavantajlı çocukları da bilim ve teknoloji ile buluşturmayı hedefliyor.

     Usturlab Deneyim Merkezi Eğitim Direktörü Ayşe Ersöz Ekizoğlu, eğitim programı hakkında şu bilgileri paylaştı:

“2010 yılından beri felsefe, sanat, tabiat ve bilimin serüvenine eşlik ediyoruz. Atölye eğitimleri, müzeler, kutu oyunları ve atölye eğitimleri düzenleyerek çocuklarımızı nitelikli eğitimlerle buluşturuyoruz. Amacımız bir sosyal sorumluluk projesi olarak dezavantajlı çocukları Usturlab nitelikli eğitimleriyle buluşturabilmek. ABB’den gelen çocuklara 4 gün süresince gönüllü eğitmenlerimiz tarafından ücretsiz eğitim desteği sağlayacağız.”

      Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Nagehan Topcu da projenin Başkentli çocukların eğitimine katkı sağlayacağına dikkat çekerek, “ABB Çocuk Kulüplerimize bağlı yaklaşık 800 çocuğu bu atölyelerden faydalanması için Usturlab’a getiriyoruz. Bu projenin amacı çocuklara yaz döneminde sanat, bilim ve temel bilimlerle ilgili bilgi vermek ve keyifli zaman geçirmelerini sağlamak” dedi.

ÇOCUKLAR BİLİMİ, DOĞAYI VE SANATI EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

    Çocukların nitelikli astronomi, bilim, doğa, sanat ve teknoloji eğitimlerine erişimlerine katılımlarını kolaylaştırmak için 20-21 Temmuz tarihlerinde ilki verilen ücretsiz eğitim 27-28 Temmuz 2022 tarihlerinde de devam edecek.

     Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde öğrenim gören ve Usturlab Deneyim Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler tarafından gönüllü olarak verilen eğitimlere katılan Başkentli çocuklar ise düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Toprak Kaya: “Hayvanların özelliklerini ve anatomisini inceledik. Yaz tatilimi burada geçirmekten mutluyum. Eğlenceli bir eğitim süreci oluyor benim için.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı

Nisan 20, 2024, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Görevden Alındı için yorumlar kapalı
ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti

ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti

Nisan 20, 2024, ATSO Heyeti, Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat!

Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat!

Nisan 20, 2024, Afyonkarahisar Valiliği Uyardı: Fırtınaya Dikkat! için yorumlar kapalı
Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde

Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde

Nisan 20, 2024, Taşoluk’un Yıldız Futbolcuları Türkiye Finallerinde için yorumlar kapalı
Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi

Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi

Nisan 20, 2024, Bakan Uraloğlu, Bayat-1 Tüneli ve V01 Viyadüğü Çalışmalarını İnceledi için yorumlar kapalı