• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
60 yıllık sorun tarih oldu

60 yıllık sorun tarih oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 milyon yatırım bedelli Vezirköprü Kunduz İçme Suyu Projesi hizmete girdi.

SAMSUN (İGFA) – 5 mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak projenin önemine değinen Başkan Mustafa Demir, “Seçimlerden önce bir hesap yaptık ve 946 mahallenin içme suyu ve grup yollarındaki tüm problemi çözeceğiz diye söz verdik. 3.5 yıl geçti. Samsun’un 17 ilçesinde nerede su sıkıntısı çeken bir mahallemiz varsa anında çözüme kavuşturuyoruz. Bugün de Kunduz’un 60 yıllık problemini çözüme kavuşturduğumuz gündür” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Vezirköprü Kunduz İçme Suyu Projesi’nin hizmete alınması için tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sırbaşmak, Sofular, Habibfakı, Mezrea ve Karadoruk olmak üzere 5 mahallenin daha içme suyu sorununu çözen proje kapsamında 30 kilometre içme suyu hattı, 1 adet 50 metreküp, 2 adet 25 metreküp ve 13 adet 10 metreküp depo ile 1 adet terfi merkezi inşa edildi.

“KAÇ KİLOMETRE İLERİDE OLURSA OLSUN GETİRMEYE SÖZ VERDİK”

Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bugün Kunduz’un 60 yıllık büyük bir problemini çözüme kavuşturduğumuz bir gün. Bizim 401 mahallemizde su problemi vardı. Geçtiğimiz yıl Vezirköprü’de güzel bir arıtma tesisini hayata geçirdik. Orada yeni bir teknoloji ile memba kalitesinde suyu vatandaşlarımız ile buluşturduk” diyerek şunları söyledi:

“Milletvekilliğim ve yerel seçim döneminde benim gitmediğim mahalle kalmadı. Her gittiğim yerde yol ve su talebi ile karşılaştım. Seçimlerden önce bir hesap yaptık ve 946 mahallenin içme suyu ve grup yollarındaki tüm problemi çözeceğiz diye söz verdik. 3.5 yıl geçti. Samsun’un 17 ilçesinde nerede su sıkıntısı çeken bir mahallemiz varsa anında çözüme kavuşturuyoruz. Su kaynağı kaç kilometre ötede de olsa bulup getirmek için söz verdim. O sözleri de bir bir yerine getiriyoruz. Burada da 24 kilometre ileriden suyu getirdik. 24’de yoksa 40’ta bulsaydık onu da getirecektik. Çünkü suyun olmadığı yerde hayat olmaz. Taşıma su ile değirmen ne kadar döner. Elhamdülillah bu mübarek bayram arifesinde bu suyun aktığını da burada görmek bize nasip oldu. Kunduz’un yıllardır çektiği çile son buldu ve bu bayramda onlara çifte bayramı yaşattık. Bizim tek derdimiz var. O da sizlere hizmet etmek.”

“Sadece içme suyunda değil, yol noktasında da müthiş bir çalışma içerisindeyiz” diyen Başkan Mustafa Demir şöyle devam etti:

“Teşkilatlarımızla, ilçe belediye başkanlarımızla güzel bir performans gösteriyoruz. Türkiye’de sanırım Samsun yatay kalkınmayı en iyi başaran il konumunda. Mahallelerimize yolunu ve suyunu getirdiğimizde elektriği de var, internet sıkıntısı varsa onu da gideririz, şehir merkezine ihtiyacınız kalmayacak. Bunu başarıyoruz. Bütün Samsun’a bu gelişmişliği yaşatıyor ve yaşatacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
UETS

UETS

Kasım 23, 2023, UETS için yorumlar kapalı
Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar

Kasım 16, 2023, Antalya İş İlanları: ElemanOnline ile Kariyerinizde Yeni Adımlar için yorumlar kapalı
Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes!

Kasım 10, 2023, Mahmut Çorumlu: Eskişehir’e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes! için yorumlar kapalı
2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi

Kasım 7, 2023, 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar? – Ekonomi için yorumlar kapalı
Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor

Kasım 6, 2023, Afyonkarahisar’da Genç Kızlar Basketbol müsabakaları sona erdi: İşte dereceye giren takımlar – Spor için yorumlar kapalı